Vettel by vyhodil baterie z aut, Rosberg je miluje

Oba jsou mistři světa formule 1, oba mají kořeny v Německu. V názoru na ideální formuli 1 se ale diametrálně liší.
Vettel by vyhodil baterie z aut, Rosberg je miluje

Sebastian Vettel řekl, jak by vypadala ideální formule 1 podle jeho gusta. Svým názorem nepřekvapil, zastává ho dlouhodobě.

„První věc, kterou bych udělal, by bylo zdvojnásobení počtu válců. Vyjmul bych také baterie. Nemyslím si, že jsou potřeba, kromě startovací baterie,“ řekl Vettel pro Berliner Kurier.

Nico Rosberg je naopak zastáncem elektrické mobility a očekává, že se v budoucnu spojí formule 1 a formule E, což sama F1 i FIA odmítají. 

Formule 1 chce zezelenat. Chystá se zavést syntetická paliva

Formule 1 chce zezelenat. Chystá se zavést syntetická paliva

„Hybridní motor je účinnější než spalovací a to i u syntetických paliv,“ řekl Rosberg. „Elektrická energie se díky nové technologii baterií stane ještě udržitelnější. Už v roce 2018 jsem řekl, že formule 1 skončí sloučením s formulí E.

Elektromobily má Rosberg velmi rád. „Nová přitažlivost spočívá v tiché rychlosti. Když cestuji se svými dětmi, je tento klid úžasný. Také nemám rád čerpací stanice. Teď se večer vrátím domů, připojím to do zástrčky a je hotovo.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Paul Ricard chce přestavět první sektor, aby zlepšil show

11:32 | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.