Vettel by se měl omluvit prezidentovi a všem Italům, myslí si šéf milánského automotoklubu

Sebastian Vettel po Velké ceně Itálie poměrně ostře kritizoval přelet letadel nad startovním roštem. Pustil se také do italského prezidenta.

Podle Vettela se přelet letadel uskutečnil na popud prezident Sergio Mattarella.  

„Je mu asi 100 let (ve skutečnosti 81, pozn. redakce), takže je pro něj možná těžké upustit od takovýchto egoistických záležitostí,“ řekl Vettel.

F1 se dříve rozhodla, že přelety vojenských letadel zakáže úplně a v případě těch civilních bude vyžadovat uhlíkově neutrální palivo. F1 také oznámila, že hodlá do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality. Podle Vettela je povolení průletů v rozporu s tímto cílem.

Do celé záležitosti se vložil prezident milánského automotoklubu Geronimo La Russa.

„Je to kontroverze, která uráží prezidenta republiky i nás všechny,“ řekl Geronimo La Russa pro La Gazzeta dello Sport.

„Děkujeme Mattarellovi, že sem přijel oslavit sté výročí závodní tratě. Letadlo včera poprvé letělo s 25 % složkou biopaliva, což je důležitý experiment i pro civilní letectví.“

„Vždy mě učili, že prezidenta republiky je třeba poslouchat a nekomentovat, zvláště když jste hostem v cizí zemi. Přelet Frecce Tricolori je italskou chloubou. Je škoda, že mistr světa, který v Monze vyhrál i svou první GP, sklouzl ke kontroverzi, která je stejně zbytečná jako účelová. Nezbývá mu nic jiného, než se omluvit prezidentu Mattarellovi a všem Italům.“

Další článek: Startovat vzadu a bojovat je podle Hamiltona tisíckrát zábavnější než vítězství z pole position

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00