Vettel bude příští rok těžko porazitelný, předpovídá Hamilton

Lewis Hamilton se domnívá, že Sebastian Vettel je favoritem sezóny 2013 a kandidátem na čtvrtý titul v řadě.
Vettel bude příští rok těžko porazitelný, předpovídá Hamilton

Pravidla se před příští sezónou mění jen v detailech, a tak je předpoklad, že se rozložení sil zásadně nezmění.

"Bude těžké příští rok porazit Sebastiana," řekl Hamilton pro Sky Sports. "Myslím, že Sebastian bude mít další úžasné auto."

"Auto, které měl letos, bylo fantastické. Příští rok to bude jeho evoluce. Zdá se, že se Adrian (Newey) s věkem zlepšuje. Myslím, že příští rok znovu postaví něco mimořádného."

A navíc Vettel zřejmě bude mít o jednoho velkého rivala méně, protože Hamilton nepočítá s tím, že by příští rok mohl s Mercedesem bojovat o titul.

"Jsem rád, že lidé vědí, že jsem závodník a vítěz. Ale nezáleží na tom, kde na roštu jste, závodit můžete pořád. Já ale samozřejmě chci vítězit, to je můj cíl."

"Nemůžu se dočkat, až se seznámím s vozem a týmem, chci co nejdříve začít pracovat. Nezáleží na tom, kolik dní, kolik hodin to bude trvat. Jsem ochoten do toho vložit úsilí. Cítím, jako bych chytil druhý dech, takže jsem na to připravený."

Další článek: Vůdčí role u Sauberu je pro Hülkenberga motivací navíc

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..