Vettel bude chtít porazit Leclerca, říká Ecclestone. Doufá, že k němu bude Ferrari férové

Podle Bernieho Ecclestona mohou letos u Ferrari zapomenout na klid a dodržování týmové hierarchie.
Vettel bude chtít porazit Leclerca, říká Ecclestone. Doufá, že k němu bude Ferrari férové

Sebastian Vettel na konci roku končí u Ferrari, což je fakt, se kterým budou všichni poněkud netypicky pracovat od prvního závodu. Podle Bernieho Ecclestona to bude znát.

„Sebastian má nyní samozřejmě jediný cíl a to být rychlejší než Charles – v kvalifikaci i v závodě. Italové mohou zapomenout na stabilní hierarchii. Doufám, že se k Sebastianovi budou féroví,“ řekl Ecclestone pro švýcarský Blick.

Vettel nemá motivaci řídit rudý vůz. Dá si rok pauzu, myslí si Webber

Vettel nemá motivaci řídit rudý vůz. Dá si rok pauzu, myslí si Webber

Před pár dny bylo oznámeno, že formule 1 končí po třiceti letech na RTL. Závody bude nově vysílat placená Sky Deutschland. Čtyři závody za sezónu budou volně přístupné.

„Konec formule 1 na RTL také souvisí s Vettelem, protože bez něj přijdou o publikum. Nyní bude zajímavé sledovat, jak na to zareaguje Rakousko a Švýcarsko,“ dodal Ecclestone.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Mugello si zaslouží závod formule 1, říká Vettel

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10