Vettel: Barcelona hodně napoví o rozložení sil, top týmy zatím s otazníky

Sebastian Vettel je přesvědčený, že bude možné si udělat rozumný obrázek o konkurenceschopnosti jednotlivých týmů už po testech v Barceloně.
Vettel: Barcelona hodně napoví o rozložení sil, top týmy zatím s otazníky

Testy v Jerezu minulý týden byly podle Vettela o seznámení se s novými vozy. "Zatím je na hodnocení příliš brzy," řekl pro oficiální stránky soutěže. "Když vyjedete ve správnou chvíli, se správnými pneumatikami a malým množstvím paliva, můžete zajet dobrý čas."

Teď formuli 1 čekají dvoje testy v Barceloně, tedy na okruhu, který je jednou z nejlepších prověrek kvalit vozu, především pak po aerodynamické stránce.

"Domnívám se, že v Barceloně uvidíme, co v sobě vozy mají," odhadl Vettel. "Do sezóny nemůžete vstoupit jen s naaranžovanými časy. Myslím, že vozy, které dokáží odjet hodně kilometrů bez potíží, budou v dobré formě."

První dojmy o konkurenci ale Vettel nabyl už v Jerezu. "Podle toho, co jsem viděl, dobře vypadá Lotus. Jsou rychlí a předváděli konzistentně dobré výkony. Ferrari a McLaren jsou velkými otazníky, my možná také."

Pro hodnocení Red Bullu RB8 ale Vettel jisté podklady má. Pro tým je vždy důležité, zda nové auto podává na trati výkony odpovídající datům ze simulací. "Ano, myslím, že jsme na tom tak, jak jsme si mysleli, a pro tuto chvíli můžeme být spokojeni," komentoval úřadující šampión.

Největší rozdíly vůči loňskému roku shledává Vettel v přítlaku zadní části vozu, kvůli zákazu foukání difuzorů výfukovými plyny je o poznání menší.

Další článek: Mercedes představí W03 těsně před začátkem testů v Barceloně