Vettel: Alonsovo bránění bylo na hranici, Schumacherovo možná za ní

Sebastian Vettel byl v Singapuru dotázán na hodnocení obranných manévrů svých soupeřů v Monze. Německý závodník hodnotil, ale ostré kritice se vyhnul.
Vettel: Alonsovo bránění bylo na hranici, Schumacherovo možná za ní

Vettel byl aktérem jednoho ze dvou nejdiskutovanějších soubojů v Grand Prix Itálie. V Curva Grande se při předjíždění Fernanda Alonsa ocitl na chvíli na trávě, ale španělskému rivalovi to nevyčítá.

"Myslím, že nečekal, že pojedu doleva," vysvětloval Vettel. "Já jsem se snažil dostat na vnitřek před druhou šikanou. Nejdřív mě neviděl, ale jakmile mě uviděl, sice neubral, ale posunul se doprava a nechal mi dost místa. Bylo to hraniční. Věděl jsem, že pokud chci předjet, musím něco udělat. Kritičtější to ovšem bylo kolo předtím, když se hnul při brzdění a moc prostoru tam nebylo."

"Promluvili jsme si o tom po závodě a bylo to v pohodě. Když závodíte s někým, jako je Fernando, koho hodně respektujete a kdo má hodně zkušeností, můžete jít na hranu, kolo na kolo a nemyslet na to, protože ten jezdec ví, že tam jste a nechá vám prostor. Ne moc, ale dost."

Ještě diskutovanější byl v Itálii souboj Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona. "Myslím, že bylo zábavné to sledovat," komentoval Vettel. "To je první věc. Jestli to bylo moc tvrdé nebo ne... Snadno se dá pochopit Lewisova frustrace, když jste vzadu a víte, že můžete jet rychleji, ale uvízli jste kvůli nastavení převodovky a tomu, že to druhé auto je rychlejší na rovinkách."

"Ten závod jsem viděl a jeden manévr byl možná za hranicí - na výjezdu z první šikany, když se Lewis pokusil využít svoji rychlost. Zdálo se, že ho Michael neviděl, ale nevím."

Diskuze (65) Další článek: Vettela by o titul mohla okrást jen katastrofa biblických rozměrů