Vettel: Alonsa jsem měl v Jeongamu pod kontrolou, vyhrál bych

Až do poruchy motoru měl Sebastian Vettel v Koreji perfektní závodní víkend. Je přesvědčený, že by závod pohodlně vyhrál, nebýt poruchy agregátu Renault.
Vettel: Alonsa jsem měl v Jeongamu pod kontrolou, vyhrál bych

"Závod jsem celou dobu vedl a pokaždé, když zajel safety car, jsem ujížděl," řekl německý pilot pro oficiální stránky formule 1. "V těch deseti kolech před poruchou motoru jsem šetřil pneumatiky, protože se podmínky zhoršovaly. Stmívalo se, ale po celou tu dobu jsem měl vždy rezervu a mohl reagovat tak, abych si od Fernanda udržel odstup."

"Měl jsem trochu smůlu při předjíždění vozů o kolo a ztratil jsem asi sekundu, ale věděl jsem, že můžu být rychlejší o dvě až tři desetiny než Fernando, kdybych chtěl. Co se týče bodů, určitě jsme na tom mohli být lépe, ale nestalo se!"

Vettel přiznal, že se mu motor odporoučel nečekaně, nepřišlo žádné varování. "Vůbec žádné. Bylo to naprosté překvapení," uvedl. "Na výjezdu ze 17. zatáčky jsem ztratil čtyři válce na pravé straně a pak už byla jen otázka času, kdy to potká také druhou stranu. Takže jsem musel vůz zastavit mezi druhou a třetí zatáčkou. Nic jiného jsem v té situaci nemohl dělat."

Vettel si je jistý, že měl v Koreji rychlost na zisk 25 bodů za vítězství. Nakonec odjel s prázdnýma rukama, ale boj o titul nevzdává a domnívá se, že se bude rozhodovat až v Abú Zabí.

"Občas musíte mít štěstí a Fernando měl velké štěstí," řekl. "U nás se střídala smůla se štěstím asi až moc často, ale s tím nemůžeme nic dělat. Bereme to tak, jak to je. Nemá smysl být zklamaný. Do té chvíle jsme měli brilantní víkend a co se mě týče, nemohl jsem nic udělat lépe."

Další článek: Williams bude na konci sezóny testovat s Maldonadem a Stonemanem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.