Vettel a Red Bull vyhráli dvě ceny na Autosport Awards

Čtenáři britského Autosportu ocenili letošní výkony Sebastiana Vettela a dali mu nejvíce hlasů ze všech jezdců. Cenu získal i mistrovský monopost.
Vettel a Red Bull vyhráli dvě ceny na Autosport Awards

Vettel se může na všechny debaty o zaslouženém či nezaslouženém titulu usmívat, protože kromě formálního ocenění získal i sympatie veřejnosti, tedy alespoň té, která čte Autosport.

Německý trojnásobný mistr světa vyhrál cenu pro mezinárodního jezdce roku, podařilo se mu to potřetí v řadě. Red Bullu jako týmu se podařilo s monopostem RB8 vyhrát cenu pro závodní vůz roku, v této kategorii zvítězil už počtvrté za sebou.

Z formule 1 uspěl také Jenson Button, který se stal britským soutěžním jezdcem roku, obhájil tak prvenství z loňského roku, a to i když letos získal méně bodů než týmový kolega Lewis Hamilton.

Cenu Johna Bolstera za úspěchy v motorsportu převzali v neděli večer Peter Sauber, který letos předal podíl ve svém týmu a jeho vedení Monishe Kaltenbornové, a Bob Dance, bývalý inženýr týmů Lotus, March a Brabham.

A konečně cenu McLaren Autosport BRDC vyhrál sedmnáctiletý Jake Dennis, který se tak může těšit na test ve formuli 1 stáje z Wokingu.

Autosport Awards 2012

Mezinárodní jezdec roku Sebastian Vettel
Závodní auto roku Red Bull RB8
Britský soutěžní jezdec Jenson Button
Začátečník roku Matheo Tuscher (F2)
Cena Grogra Granta (mimořádné úspěchy) Sébastien Loeb (rally), Jimmy McRae (rally)
Mezinárodní rally jezdec roku Sébastien Loeb
Rally vůz roku Citroën DS3 WRC
Cena Johna Bolstera (mimořádné úspěchy v motorsportu) Peter Sauber (F1), Bob Dance (F1)
Průkopnictví a inovace lékařský tým FIA, Nissan DeltaWing
Národní jezdec roku Gordon Shedden (BTCC)
Britský klubový jezdec roku Scott Malvern (formule Renault BARC)
McLaren Autosport BRDC Jake Dennis (formule Renault NEC)Další článek: Montezemolo o Ecclestonovi: Musíme respektovat starší lidi

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.