Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Získali spolu čtyři mistrovské tituly. Nyní je Adrian Newey na částečném odchodu z formule 1. Už nebude věnovat 100% času formuli 1, ale vrhne se také na ostatní projekty. Snad každý si musel položit otázku, zda to nějak ovlivní plány Sebastiana Vettela.
Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Sebastian Vettel zamíří do Ferrari, má už podepsanou smlouvu a to od roku 20XX. Podobná spekulace žije v padoku velkých cen prakticky trvale. Vettel by skutečně jednoho dne mohl obléknout rudý overal nebo možná spíše stříbrný? V Mercedesu je nyní plno, ale Vettel by měl být údajně v hledáčku McLarenu společně s Hamiltonem a Alonsem.

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Nikdo pořádně neví, jak dlouhou smlouvu má Vettel u Red Bullu a jaké jsou její podmínky. Je to ale stejně jedno, smlouvy ve formuli 1 nic zásadního neznamenají.

Otázkou zůstává, jak se Vettel postaví ke změnám v týmu. Christian Horner ale upozorňuje, že Newey neodchází zcela. „Adrian převezme jinou roli, neopouští F1 zcela. Je to vzrušující pro Adriana, zapojí se do dalších projektů, současně s tím si myslím, že budoucnost je velmi světlá“.

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Šéf Red Bullu dodává, že Newey bude vyvíjet příští vůz a letos se plně koncentruje na formuli 1. Zároveň prý neexistuje žádný plán, který by v současné době předpokládal příchod nějaké nové posily na pozici technického ředitele.

Vettel prý kvůli změnám v Red Bullu rozhodně na odchodu není. „Sebastian nikdy nebude mluvit o tom, v jakém stavu jsou jeho smlouvy, ale s tímto týmem zažil velké úspěchy. A já nepochybuji, že bude s týmem dalších mnoho let.“

Další článek: Kimi Räikkönen: všechno je proti nám

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10