Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Získali spolu čtyři mistrovské tituly. Nyní je Adrian Newey na částečném odchodu z formule 1. Už nebude věnovat 100% času formuli 1, ale vrhne se také na ostatní projekty. Snad každý si musel položit otázku, zda to nějak ovlivní plány Sebastiana Vettela.
Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Sebastian Vettel zamíří do Ferrari, má už podepsanou smlouvu a to od roku 20XX. Podobná spekulace žije v padoku velkých cen prakticky trvale. Vettel by skutečně jednoho dne mohl obléknout rudý overal nebo možná spíše stříbrný? V Mercedesu je nyní plno, ale Vettel by měl být údajně v hledáčku McLarenu společně s Hamiltonem a Alonsem.

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Nikdo pořádně neví, jak dlouhou smlouvu má Vettel u Red Bullu a jaké jsou její podmínky. Je to ale stejně jedno, smlouvy ve formuli 1 nic zásadního neznamenají.

Otázkou zůstává, jak se Vettel postaví ke změnám v týmu. Christian Horner ale upozorňuje, že Newey neodchází zcela. „Adrian převezme jinou roli, neopouští F1 zcela. Je to vzrušující pro Adriana, zapojí se do dalších projektů, současně s tím si myslím, že budoucnost je velmi světlá“.

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Šéf Red Bullu dodává, že Newey bude vyvíjet příští vůz a letos se plně koncentruje na formuli 1. Zároveň prý neexistuje žádný plán, který by v současné době předpokládal příchod nějaké nové posily na pozici technického ředitele.

Vettel prý kvůli změnám v Red Bullu rozhodně na odchodu není. „Sebastian nikdy nebude mluvit o tom, v jakém stavu jsou jeho smlouvy, ale s tímto týmem zažil velké úspěchy. A já nepochybuji, že bude s týmem dalších mnoho let.“

Další článek: Kimi Räikkönen: všechno je proti nám

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.