Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Získali spolu čtyři mistrovské tituly. Nyní je Adrian Newey na částečném odchodu z formule 1. Už nebude věnovat 100% času formuli 1, ale vrhne se také na ostatní projekty. Snad každý si musel položit otázku, zda to nějak ovlivní plány Sebastiana Vettela.
Vettel a Newey: končí legendární dvojice? Podle Red Bullu ne

Sebastian Vettel zamíří do Ferrari, má už podepsanou smlouvu a to od roku 20XX. Podobná spekulace žije v padoku velkých cen prakticky trvale. Vettel by skutečně jednoho dne mohl obléknout rudý overal nebo možná spíše stříbrný? V Mercedesu je nyní plno, ale Vettel by měl být údajně v hledáčku McLarenu společně s Hamiltonem a Alonsem.

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Do McLarenu by mohli přijít Hamilton, Alonso nebo Vettel

Nikdo pořádně neví, jak dlouhou smlouvu má Vettel u Red Bullu a jaké jsou její podmínky. Je to ale stejně jedno, smlouvy ve formuli 1 nic zásadního neznamenají.

Otázkou zůstává, jak se Vettel postaví ke změnám v týmu. Christian Horner ale upozorňuje, že Newey neodchází zcela. „Adrian převezme jinou roli, neopouští F1 zcela. Je to vzrušující pro Adriana, zapojí se do dalších projektů, současně s tím si myslím, že budoucnost je velmi světlá“.

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Šéf Red Bullu dodává, že Newey bude vyvíjet příští vůz a letos se plně koncentruje na formuli 1. Zároveň prý neexistuje žádný plán, který by v současné době předpokládal příchod nějaké nové posily na pozici technického ředitele.

Vettel prý kvůli změnám v Red Bullu rozhodně na odchodu není. „Sebastian nikdy nebude mluvit o tom, v jakém stavu jsou jeho smlouvy, ale s tímto týmem zažil velké úspěchy. A já nepochybuji, že bude s týmem dalších mnoho let.“

Diskuze (9) Další článek: Kimi Räikkönen: všechno je proti nám
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10