Vettel a Binotto popírají napětí v týmu

Sebastian Vettel i Mattia Binotto popírají existenci napětí v týmu. Otázky vyvolaly některé poslední rádiové komunikace.
Vettel a Binotto popírají napětí v týmu

Ferrari před restartem sezóny oznámilo Vettelovi, že od příští sezóny s jeho službami už nepočítá a jeho končící smlouva nebude prodloužena. Vettelovi se navíc letos ve srovnání s Leclercem nedaří. V neposlední řadě je zde rádiová komunikace. V průběhu kvalifikace neřekl Vettel ani slovo.

V závodě v Silverstonu si pak stěžoval na svou strategii. Výměna názorů na strategii proběhla také během Grand Prix Španělska. Vettel se ptal týmu, co se bude dít. Inženýr mu až po delší přestávce oznámil, že by se měl starat o své pneumatiky co nejlépe. Vettel jel nakonec na jednu zastávku.

Neměli jsme co ztratit, říká Vettel o riskantní strategii

Neměli jsme co ztratit, říká Vettel o riskantní strategii

„Dávám přednost otevřené komunikaci,“ řekl Binotto pro Sky Sports Italia. „Ostatní ne, asi proto, aby skryli své záměry. Podle nás je správné klást si otázky. Když se podíváme na poslední závody, tak zvolená rozhodnutí se ukázala jako správná. Proto vítáme diskusi a otázky. Pro nás jsou otevřené dialogy tím, co nás vede k tomu, abychom se správně rozhodli.“

Binotto odmítl, že by komunikace s Vettelem byla jiná než obvykle. „Nevšiml jsem si toho, co zmiňujete. Alespoň z naší strany jsme nezměnili tón hlasu nebo něco jiného, takže jsem docela překvapený. Není tomu tak.“

Podobně mluvil také Sebastian Vettel. „Z mé strany se to neliší od toho, jak to bylo,“ řekl Vettel. „Někdy mluvíte v týmovém radiu, ale vidíme se po celý den, takže můžeme komunikovat. Nemusíme po celou dobu mluvit v rádiu. Nic se nezměnilo.“

Podle Vettela Binotto neříká pravdu, když zdůvodňuje jeho konec u Ferrari

Podle Vettela Binotto neříká pravdu, když zdůvodňuje jeho konec u Ferrari

Další článek: Hamilton si jel vlastní ligu, říká Wolff, který před závodem favorizoval Verstappena

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00