Věštec Webber: Ricciardo se v kvalifikacích vyrovná Vettelovi

Australský závodník rovněž tvrdí, že Vettelova preciznost připomíná počítač. Ani to však nestačí na přednosti Fernanda Alonsa v závodním režimu.
Věštec Webber: Ricciardo se v kvalifikacích vyrovná Vettelovi

Mark Webber sice pověsil volant F1 na hřebík a štěstí bude zkoušet společně s automobilkou Porsche ve vytrvalostních závodech, stále však musí čelit otázkám sondujícím jeho názor na Sebastiana Vettela a jeho nového kolegu Daniela Ricciarda. Webber pochopitelně svému krajanovi přeje to nejlepší a dokonce věří, že se alespoň v kvalifikačních zápoleních čtyřnásobnému světovému šampionovi vyrovná.

"Pojede dobře. Myslím, že dá Sebovi v kvalifikacích dost zabrat. Počítám, že v prvním roce to bude 50:50. Loni se to i mně párkrát povedlo, navíc foukané podlahy jsou pryč. Daniel bude v pohodě a rozhodně není na škodu, že si prošel juniorkou Red Bullu. Jen doufám, že bude mít lepší starty než já! 

Vždy jsem si myslel, že nejlepším závodníkem je Fernando. Pořád si myslím, že v neděli je nejsilnější. V soupeření na jedno kolo ho asi Sebastian předčil. Teď nemluvím čistě o rychlosti, jde i o přípravu. Fernando v minulosti získával mnoho pole position, ale nejspíš svou roli začal hrát věk. V závodech má ale víc es v rukávu než kdokoliv jiný. Je neudolatelný.

Sebovy síly, jak všichni víme, tkví v úniku na startu a jízdě v čistém vzduchu. Je jako počítač, nemyslíte? Jeho jedinou slabinou jsou rychlé zatáčky," prozradil Webber v rozhovoru pro březnové vydání magazínu Motor Sport.

Další článek: Lotus odjel v Jerezu víc kol než Red Bull

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00