Verstappenův plán pro Monako: vyhnout se bariérám

Red Bull by měl být v Monaku velmi silný a to bez ohledu na to, zda nasadí vylepšenou pohonnou jednotku Renaultu. Verstappen má ale daleko skromnější cíle.
Verstappenův plán pro Monako: vyhnout se bariérám

Verstappen vloni v ulicích Monaka předvedl pěknou podívanou, ale nakonec to trochu přehnal a na konci cílové rovinky naboural do Grosjeana a s ulomeným zavěšením ve velké rychlosti do bariéry.

„Uvidíme, se v Monaku stane,“ uvedl Verstappen. „Vůz by měl být docela rychlý, takže musíme počkat a uvidíme. Cílem pro Monako je vyhnout se zdím. Pokud se nám to podaří, pak doufejme, že můžeme být blízko pódia nebo přímo na pódiu.“

Verstappen také prozradil, že ve španělské Grand Prix začal na vítězství myslet až krátce před koncem. „Pět kol před koncem, jsem si pomyslel: ‘ok, teď musíme tento závod vyhrát.’ Viděl jsem Kimiho, jak bojuje se svými pneumatikami, takže od té chvále to bylo o tom neudělat žádné chyby a ujistit se, že bude dobrý výjezd z poslední zatáčky.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V první den testů byl v Barceloně nejrychlejší Vettel

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).