Verstappenův odchod Toro Rosso prospěl, říká Sainz

Carlos Sainz jr. řekl, že atmosféra v týmu Toro Rosso se poté, co Max Verstappen odešel do Red Bull a přišel místo něj Daniil Kvjat, zlepšila.
Verstappenův odchod Toro Rosso prospěl, říká Sainz

Poté, co se Kvjatovi u Red Bullu nepodařil začátek letošní sezóny a mezi jezdci Toro Rosso (Sainzem a Verstappenem) začala být situace napjatější, se vedení rozhodlo Kvjata s Verstappenem vyměnit.

Výsledek přinesl své ovoce - Verstappen vyhrál hned první závod v barvách Red Bullu ve Španělsku, zatímco v Toro Rosso panuje pohodovější atmosféra, díky čemuž se v posledních závodech začalo výsledkově více dařit také Sainzovi.

„Situace se samozřejmě trochu změnila. Všechno se trochu promíchalo a myslím, že všichni v týmu pracují velmi dobře,“ odpověděl Sainz jr. na dotaz Motorsport.com, zda se Verstappenův odchod nějak projevil na týmu.

Sainz: Verstappen ukazuje, že i já jsem připravený na top tým

Sainz: Verstappen ukazuje, že i já jsem připravený na top tým

„Já s Daniilem (Kvjatem) jdeme stejným směrem, tlačíme tým vpřed. Nevím, jestli díky tomu vypadám uvolněnější. Ale může to být také tím, že od Barcelony se na mě tolik nelepí smůla.“

„Jsem díky tomu (výkonu v Barceloně, kde Sainz skončil šestý - pozn. redakce) uvolněný, do Ruska jsem přijel s vědomím, že se to všechno děje jenom mně, po Barceloně jsem ale už klidný, protože je to v pořádku.“

 

„I když jsme pro prvních sedm závodů nepřinesli žádné vylepšení, tak se nepropadáme pořadím.“

 

Sainz přitom dodává, že jeho přístup k týmu Toro Rosso se nezměnil.

„Můžu vám říct, že můj přístup se z pohledu toho, jak se připravuji na závod, jak na závod přicházím, vůbec nezměnil.“

„Monako bylo slabší, tým ale roste. Samozřejmě pomáhá také příchod Johna (Bootha). Všechno jde správným směrem.

„Zůstáváme na stejné pozici, zatímco naši soupeři nasazují jedno vylepšení za druhým. My máme stejné díly jako v prvním závodě, a nepropadáme se. To znamená, že se dobře vyvíjíme.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Další žetony využije Ferrari možná už v Silverstone

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna