Verstappenovi se v Itálii nedaří. Prolomí prokletí?

Max Verstappen a závod v Itálii... tahle kombinace zatím moc nefungovala. Prolomí o víkendu prokletí a vyhraje?
Verstappenovi se v Itálii nedaří. Prolomí prokletí?  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Red Bull se v současné konstelaci spokojí jen s vítězstvím – nebo možná přesněji s porážkou Mercedesu. Jeho cíle pro letošní rok jsou jasné – chce vyhrát tituly.

Z hlediska statistik věak bude pro Verstappena úspěchem už samotné pódium. V Itálii se mu totiž nedaří.

Klíč k bahrajnské prohře. Red bully v úvodu závodu ztrácely kvůli diferenciálu 3 desetiny na kolo

Nejlepší výsledek zajel v Itálii v roce 2018, kdy skončil v Monze na pátém místě. Tím se dostáváme i k hlavní příčině. V dlouhodobém horizontu nejde o karmu nebo smůlu. Red Bullu se v Monze tradičně nedaří kvůli slabší pohonné jednotce. Poslední stupně vítězů získal tým v roce 2013. Sebastian Vettel vyhrál, Mark Webber dojel třetí.

Letos je ale situace odlišná. Honda zřejmě postavila poměrně slušný motor. Podle Franze Tosta například u AlphaTauri dělá ze 70 % pokrok právě Honda.

Za zlepšením je především Honda, říká Tost. Tým chce vidět na pátém místě

Vloni jsme si Itálii díky koronaviru užili opravdu hodně. Jelo se na třech okruzích. Max Verstappen nedokončil ani jeden ze závodů.

V Monze po 30 kolech odstoupil kvůli pohonné jednotce. V Mugellu měl na startu opět problémy s motorem, které nepřímo vedly ke kolizi. V Imole pak Verstappena potkal defekt.

Za celou svou kariéru získal Verstappen v průměru 9,8 bodů na závod. V Itálii je to ale jen 2,6.

2020 Red Bull Imola DNF 0
Další článek: Fotogalerie: Katování obrubníků, kvalifikace i vozy z ptačí perspektivy. Sobota v Imole

9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.