Verstappenovi se podařilo v kvalifikaci rozdělit jezdce Ferrari

Smíšené pocity z první letošní kvalifikace panují u Red Bullu. Max Verstappen odstartuje do úvodního závodu letošní sezóny formule 1 ze čtvrté pozice, když se mu posledním pokusem podařilo rozdělit oba piloty Ferrari, jeho týmový kolega Pierre Gasly však doplatil na strategii a v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie obsadil až sedmnáctou příčku.
Verstappenovi se podařilo v kvalifikaci rozdělit jezdce Ferrari

Ačkoliv měl během tréninků problém s nastavením vozu, Verstappen si myslí, že v australské kvalifikaci dostal z vozu maximum.

„Řekl bych, že kvalifikace byla celkem skvělá z pohledu toho, co bychom mohli udělat s výkonností a vzhledem k tomu, co máme k dispozici,“ říká Verstappen.

„Víme, že na této trati je (Mercedes) docela silný a vždy byl rychlý, zatímco my si hodně hráli s nastavením, abychom vyzkoušeli různé věci. Některé fungovaly, některé ne, se čtvrtým místem jsem však spokojen,“ dodává.

„Zítra zjistíme, jak konkurenceschopní přesně jsme, ale vypadá to velmi dobře. Spolupracujeme velmi dobře, takže si opravdu nemám na co stěžovat,“ říká Verstappen ke spolupráci s Hondou, která je od letošní sezóny novým dodavatelem pohonných jednotek týmu Red Bull.

„Pracují opravdu tvrdě a soustředí se, takže jsme neměli žádné problémy, což je skvělé. Při řízení díky tomu máte pozitivní myšlenky a užíváte si to.“

Gasly doplatil na sebejistotu Red Bullu

První kvalifikace Pierra Gaslyho u Red Bullu se nepovedla. Francouz, který minulý rok závodil za Toro Rosso a u týmu nahradil Daniela Ricciarda, vypadl v Melbourne už v první části kvalifikace.

Red Bull se rozhodl v první části vyjet pouze jednou. Ke konci Q1 patřila Verstappenovi třetí a Gaslymu osmá pozice. Soupeři však postupně vylepšovali své časy, a zatímco Verstappen do další části postoupil z desátého místa, Gasly zůstal o 0,144 s na sedmnácté příčce a byl mezi vyřazenými.

„S jednou jízdou jsme byli až příliš optimističtí a jsem opravdu zklamaný,“ řekl Gasly pro BBC Radio 5.

„Byla to naše strategie. Se svým prvním kolem jsem byl velmi spokojen, skončil jsem desetinu za Maxem, takže jsem ztratil jen trochu. Nečekali jsme, že se ostatní ve druhých pokusech zlepší o tolik.“

Francouz přiznal, že když viděl, jak se soupeři zlepšují, věděl, že je konec už po Q1 reálný.

„Je to zklamání, protože třetí trénink byl lepší. V kvalifikaci jsem se ve voze cítil lépe a myslím, že jsme měli rychlost na solidní výsledek. Doplatili jsme na to, jak se trať zrychlovala,“ uznal.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (28) Další článek: Měli bychom na tom být lépe, přiznává Vettel
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00