Verstappena zpomaloval problém s motorem, Albon si kvalifikaci užil

Max Verstappen musel v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie vozů formule 1 jet s omezeným výkonem, jelikož měl problémy s pohonnou jednotkou Honda ve svém voze Red Bull.
Verstappena zpomaloval problém s motorem, Albon si kvalifikaci užil

První problémy se v kvalifikaci objevily už v první části, kdy Verstappen musel zajet dobré poslední kolo, aby se dostal z Q1 dále poté, co už v prvním měřeném kole zaznamenal ve svém voze ztrátu výkonu.

Verstappen se nakonec dostal až do Q3, kde obsadil páté místo se ztrátou 1,1 sekundy na nejrychlejšího Charlese Leclerca.

„Po celý víkend se potýkáme s problémem, že vůz nefunguje, když chceme více výkonu. Bylo tomu také v kvalifikaci, což je škoda, obzvlášť na okruhu, kde to opravdu potřebujete,“ vysvětlil pro Ziggo Sport.

„Problém se objevil pokaždé v zatáčce Pouhon, od toho místa jsme vždy museli snížit výkon. Stále jsem se snažil z toho vytěžit maximum, na rovinkách jsem ale byl pomalý. Ztráta na Ferrari byla jedna sekundy, to je celkem bolestivé.“

Albon bude bojovat zezadu

Startovní pozice jeho týmového kolegy Alexandera Albona byla pro jeho první závod v barvách Red Bullu dána již před víkendem, jelikož kvůli penalizacím za výměnu komponent pohonné jednotky odstartuje Albon z chvostu startovního pole.

„Škoda těch červených vlajek, chtěl jsem získat více zkušeností, ale byla to zábava,“ řekl Albon pro oficiální stránky F1.

„Startuji zezadu, chcete startovat výše, ale uvidíme. Cílem jsou samozřejmě body. Jsou tu vozy, jako třeba Racing Point, které jsou rychlé na rovinkách, myslím tedy, že bude těžké je předjet, ale uvidíme.“

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Váš názor Další článek: Chcete to udělat skvěle a pak vypadáte jako idioti, hodnotí Wolff výkon Mercedesu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00