Verstappena znepokojuje rychlost vozů s motory Mercedes

Max Verstappen se obává toho, že jeho soupeři s motory Mercedes budou v Bahrajnu pro Toro Rosso mnohem nebezpečnější než při Velké ceně Austrálie.
Verstappena znepokojuje rychlost vozů s motory Mercedes

Nizozemec a jeho týmový kolega Carlos Sainz jr. zazářili v kvalifikaci na úvodní závod sezóny, kde obsadili páté a sedmé místo. V závodě pak skončili na posledních dvou bodovaných pozicích, když uzavřeli nejlepší desítku.

I přes prokazatelnou sílu loňského motoru Ferrari ve voze STR11 si Verstappen myslí, že potřeba mít na tratích jako Bahrajn silný motor bude hrát do karet týmům Williams nebo Force India.

„Mohli jsme být na páté pozici za Red Bullem, takže myslím, že je to Mercedes, Ferrari, Red Bull a pak my,“ řekl Verstappen svůj názor na současné rozložení sil.

„Týmy Williams a Force India nebyly v závodě tak silné, určitě se ale zlepší, hlavně v Bahrajnu, kde jsou dlouhé rovinky.“

Obzvlášť těsný souboj přitom Verstappen očekává s Red Bullem. Toro Rosso totiž vypadá silněji v kvalifikacích, zatímco z pohledu závodní rychlosti by svému sesterskému týmu nemuselo stačit.

„Na rovinkách nejsme v porovnání s nimi tak rychlí. Oni jsou mnohem rychlejší než my. Myslím, že budeme docela blízko. Bahrajn bude podle mě o trochu náročnější než Austrálie. Pokusíme se ale udělat maximum a snad tam náš vůz bude znovu fungovat.“

Promarněná příležitost

Oba jezdci vyjádřili po závodě v Austrálii zklamání, jelikož viděli příležitost na mnohem větší bodový zisk. Sainz nicméně věří, že se situace zlepší.

„Jako tým jsme nebyli spokojeni, jelikož jsme věděli, že jsme měli rychlost na to dojet lépe než na deváté a desáté pozici,“ řekl Španěl. „Byl to chaotický závod. Nebylo snadné udělat to pravé. A my to neudělali správně.“

„Proto jsme teď v této pozici, jsem ale přesvědčen o tom, že šlo o jednorázovou záležitost a v Bahrajnu si povedeme lépe, i když to pro nás není úplně nejlepší okruh.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Grosjean by si rád vyzkoušel závod NASCAR

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10