Verstappena těší, jakým způsobem zvládl přechod do Red Bullu

Max Verstappen vyjádřil spokojenost nad tím, jak se dokázal vypořádat s přestupem z Toro Rosso do týmu Red Bull v úvodu své druhé sezóny ve formuli 1.
Verstappena těší, jakým způsobem zvládl přechod do Red Bullu

Verstappen si po prvních čtyřech závodech letošní sezóny vyměnil sedačku s Daniilem Kvjatem, který místo něj zamířil zpět do Toro Rosso. Nizozemec se přitom hned ve své první velké ceně v barvách Red Bullu dočkal úspěchu, když triumfoval na okruhu v Barceloně.

Do konce sezóny se dokázal ještě šestkrát postavit na stupně vítězů a v celkovém hodnocení obsadil pátou pozici. Jeho týmový kolega u Red Bullu Daniel Ricciardo skončil třetí.

Když musel pro GPUpdate.net vybrat nejnáročnější moment celé letošní sezóny, Verstappen odpověděl: „Myslím, že můj přestup z Toro Rosso do Red Bullu.“

Verstappen musí být sebekritický, říká Villeneuve

Verstappen musí být sebekritický, říká Villeneuve

„Musí se vám dařit, samozřejmě ale nevíte, jak to půjde... nevíte, jak se bude chovat vůz, jak to všechno zvládnete. Naštěstí to šlo dobře, já měl ale velmi dobrou přípravu.“

Zlom přišel v Malajsii

I přesto, že se z prvního vítězství radoval už při prvním startu za Red Bull, kdy mu k triumfu pomohla vzájemná kolize obou jezdců Mercedesu, Verstappen přiznal, že mu trvalo několik závodů, než si zvykl na vůz Red Bullu. Zlom v nastavování vozu přišel až říjnové Velké ceně Malajsie.

„Na začátku je velmi obtížné říct, co chcete na voze změnit, protože s ním máte velmi málo zkušeností,“ pokračuje 19letý Verstappen.

„Na startu své druhé sezóny u Toro Rosso jsem přesně věděl, jak všechno funguje. Když se změnily brzdy, řízení nebo plyn, věděl jsem, co se změnilo. Všechno tohle dělá v konečném důsledku rozdíly.“

„Je pravda, že v Malajsii jsem dostal auto, které mi více sedělo, také rychlost byla skvělá. Zastávky v boxech a safety car nehrály v můj prospěch, ale to je závodění.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
21:43 | Vandoorna čeká penalizace 5 míst za nový spalovací motor.
19:41 | Jinými slovy: Gasly nahradil Kvjata Hartley nahradil Gaslyho Kvjat nahradil Sainze
19:40 | Rošády u Toro Rosso mají vliv i na počty komponent. Kvjat zdělil Sainzův vůz i inženýra a stranu garáže.
14:53 | McLaren by měl dnes oznámit prodloužení smlouvy s Alonsem.
14:18 | V pátek a v sobotu by měly být v Austinu teploty lehce pod 30 stupňů. V neděli by se mělo ochladit a vyloučit nelze ani déšť.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00