Verstappena překvapila ztráta Red Bullu v singapurské kvalifikaci

Max Verstappen z Red Bullu byl podle svých slov překvapen tím, kolik ztrácel v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1. Přesto odstartuje ze čtvrtého místa.
Verstappena překvapila ztráta Red Bullu v singapurské kvalifikaci

Na městském okruhu v Singapuru je Red Bull tradičně silný. Svou rychlost tým z Milton Keynes ukázal už před dvěma týdny na rychlé italské Monze, kde se v minulosti Red Bullu naopak příliš nedařilo.

Verstappen potvrdil rychlost v prvním pátečním tréninku. V kvalifikaci však své soupeře zaskočilo Ferrari, když Charles Leclerc získal pole position a Sebastian Vettel skončil třetí za Lewisem Hamiltonem z Mercedesu.

Red Bull podle Marka rozhodne o jezdecké sestavě po Mexiku. Ve hře jsou dvě jména

Red Bull podle Marka rozhodne o jezdecké sestavě po Mexiku. Ve hře jsou dvě jména

„Myslím, že nám v celé kvalifikaci chyběla rychlost. Nebyl jsem příliš překvapen a v Q3, kdy všichni ještě zvýší výkon, tak ztrácíte o to více,“ řekl Verstappen, který na nejrychlejšího Leclerca ztratil půl sekundy.

„Vůz se choval dobře, ale neměl jsem dostatečnou přilnavost. Chtěl jsem jet rychleji, ale všechna čtyři kola klouzala. V pátek všichni zkouší různé věci a tady se může ze dne na den spousta věcí změnit,“ popisuje vítěz dvou letošních závodů.

„Jsem trochu překvapen po pozitivním závodu v Monze, kde jsme normálně velmi pomalí. Pak očekáváte, že tady budete skutečně konkurenceschopní, ale nejste. Musíme se na to podívat.“

Albon ztratil přes sekundu

Přes 1,1 sekundy ztratil v kvalifikaci na Leclerca Verstappenův týmový kolega Alexander Albon. Thajský pilot se na roštu postaví do třetí řady na šestou pozici.

„Cítil jsem, jako by mi v Q1 auto trochu ujíždělo a já hledal správné vyvážení. Před posledním pokusem jsme změnili pár věci, nastavení bylo lepší a já si zase začal více věřit s tím, jak se výkonnost vozu zlepšovala. To je součástí učení a já více rozumím tomu, jak jet s tímto vozem na této trati rychleji,“ řekl Albon.

„Strategie bude zítra důležitá a zdá se, že pneumatiky nevydrží mnoho. Je to velmi technická trať a očekávám proto dlouhý a těžký závod. Samozřejmě bych rád skončil lépe a stále máme nějakou práci, celkově si ale myslím, že to není špatný výsledek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pole position v Singapuru získal překvapivě Leclerc

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10