Verstappena překvapila ztráta Red Bullu v singapurské kvalifikaci

Max Verstappen z Red Bullu byl podle svých slov překvapen tím, kolik ztrácel v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1. Přesto odstartuje ze čtvrtého místa.
Verstappena překvapila ztráta Red Bullu v singapurské kvalifikaci

Na městském okruhu v Singapuru je Red Bull tradičně silný. Svou rychlost tým z Milton Keynes ukázal už před dvěma týdny na rychlé italské Monze, kde se v minulosti Red Bullu naopak příliš nedařilo.

Verstappen potvrdil rychlost v prvním pátečním tréninku. V kvalifikaci však své soupeře zaskočilo Ferrari, když Charles Leclerc získal pole position a Sebastian Vettel skončil třetí za Lewisem Hamiltonem z Mercedesu.

Red Bull podle Marka rozhodne o jezdecké sestavě po Mexiku. Ve hře jsou dvě jména

Red Bull podle Marka rozhodne o jezdecké sestavě po Mexiku. Ve hře jsou dvě jména

„Myslím, že nám v celé kvalifikaci chyběla rychlost. Nebyl jsem příliš překvapen a v Q3, kdy všichni ještě zvýší výkon, tak ztrácíte o to více,“ řekl Verstappen, který na nejrychlejšího Leclerca ztratil půl sekundy.

„Vůz se choval dobře, ale neměl jsem dostatečnou přilnavost. Chtěl jsem jet rychleji, ale všechna čtyři kola klouzala. V pátek všichni zkouší různé věci a tady se může ze dne na den spousta věcí změnit,“ popisuje vítěz dvou letošních závodů.

„Jsem trochu překvapen po pozitivním závodu v Monze, kde jsme normálně velmi pomalí. Pak očekáváte, že tady budete skutečně konkurenceschopní, ale nejste. Musíme se na to podívat.“

Albon ztratil přes sekundu

Přes 1,1 sekundy ztratil v kvalifikaci na Leclerca Verstappenův týmový kolega Alexander Albon. Thajský pilot se na roštu postaví do třetí řady na šestou pozici.

„Cítil jsem, jako by mi v Q1 auto trochu ujíždělo a já hledal správné vyvážení. Před posledním pokusem jsme změnili pár věci, nastavení bylo lepší a já si zase začal více věřit s tím, jak se výkonnost vozu zlepšovala. To je součástí učení a já více rozumím tomu, jak jet s tímto vozem na této trati rychleji,“ řekl Albon.

„Strategie bude zítra důležitá a zdá se, že pneumatiky nevydrží mnoho. Je to velmi technická trať a očekávám proto dlouhý a těžký závod. Samozřejmě bych rád skončil lépe a stále máme nějakou práci, celkově si ale myslím, že to není špatný výsledek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pole position v Singapuru získal překvapivě Leclerc

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10