Verstappena nepřekvapilo špatné závodní tempo Ferrari

Po sobotní kvalifikaci v Austinu bylo Ferrari v boji o stupně vítězů, závod se však pro tým z Maranella nevyvíjel dobře. Pomalé závodní tempo rudých vozů mohl někdo považovat za překvapivé, Max Verstappen však takovýmto průběhem GP USA ze strany Ferrari překvapen nebyl.
Verstappena nepřekvapilo špatné závodní tempo Ferrari

Max Verstappen s monopostem Red Bull Honda získal v Austinu třetí místo za dvojicí vozů Mercedes. Nizozemec najel na čtvrtého Charlese Leclerca s vozem Ferrari propastných sedmačtyřicet sekund.

Leclerc po většinu závodu jako jediný držel prapor Ferrari, protože jeho týmový kolega Sebastian Vettel po pomalém startu musel odstoupit pro zlomené zavěšení.

Ještě před odstoupení ze závodu se Vettel propadl daleko za průběžné stupně vítězů a místo boje s vozy Red Bull a Mercedes se dostal do společnosti monopostů Renault a McLaren. Pomalé závodní tempo se ze strany Ferrari příliš neočekávalo, Max Verstappen však „formou“ italské stáje nebyl nikterak zaskočen.

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu

Verstappenův tým si navíc před GP USA stěžoval na pohonnou jednotku Ferrari a FIA v reakci na tento protest vydala směrem ke všem týmům direktivní směrnici. I to mohl negativně ovlivnit rychlost vozů Ferrari.

„Nebylo to ani trochu zvláštní. Co si myslíte vy? Odpověď si můžete doplnit sami,“ odpověděl novinářům Max Verstappen na otázku, zda – li mu přišlo zvláštní, že Ferrari nebylo po startu závodu schopno bojovat vpředu.

Od novinářů obdržel Nizozemec informaci o tom, že Vettel měl po startu závodu potíže s přilnavostí, na kterou Verstappen zareagoval slovy: „Jo jo, řekl bych, že mně se dělo to samé.“

Se samotným třetím místem v závodě nebyl Verstappen zcela spokojen, a to poté, co jeho šance na předjetí Lewise Hamiltona v závěru grand prix zhatily žluté vlajky vyvěšené kvůli stojící formuli Kevina Magnussena v kačírku.

„Vždy to zkoušíme. Já osobně pochopitelně beru jen první místo, pořád je ale lepší dojet třetí než pátý.“

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

Grand Prix USA vyhrál Bottas před šestinásobným mistrem světa Hamiltonem

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Ohromující pocit, hodnotí Hamilton zisk šestého titulu