Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval

Nizozemský pilot nebere výsledky odpoledního tréninku jako žádnou tragédii. Oba vozy Red Bullu na konci pátku obsadily konec první desítky.
Foto: Getty Images / Lars Baron  
Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval | Foto: Getty Images / Lars Baron

Max Verstappen (2./9.)

Verstappen o své možná nejlepší kolo přišel, když při kvalifikační simulaci chyboval v desáté zatáčce. Při závodní simulaci si zase v osmé zatáčce poškodil pravou část předního přítlačného křídla. Druhý muž současného pořadí však nehází flintu do žita.

„Zdá se, že jsme docela konkurenceschopní. Jak to bude vypadat zítra, je ještě záhadou. Zatím jsme ale docela spokojeni. Jasně, vždy se chcete zlepšovat a umístit se výš, ale z našeho pohledu se dnes neodehrálo nic strašného.

Jenom musíme zajistit, abychom zítra byli nahoře. V desáté zatáčce jsem přejel moc široce přes obrubník. Celkově to ale byl pozitivní den. Auto se zdá být rychlé, zítra bychom rádi skončili na lepších pozicích, ale v šoku určitě nejsem,“ nechal se slyšet Verstappen.

Sergio Pérez (9./10.)

Také Mexičan zůstává optimistou. I přes složitější pátek má Red Bull v Barceloně slušnou šanci na pozitivní výsledek.

„Byl to docela perný den. Vzhledem ke zdržením jsme se museli snažit dohánět manko a v důsledku toho se dostávali do provozu a podobných méně příjemných situací.

Přes noc musíme prostudovat hodně věcí, zrychlit bychom potřebovali hlavně v jízdě na jedno kolo. Závodní rychlost se zdá být dobrá. Uvidíme, co se nám podaří z kvalifikace vytěžit,“ řekl Pérez.

Další článek: Ve druhém tréninku ve Španělsku byl nejrychlejší Hamilton

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00