Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval

Nizozemský pilot nebere výsledky odpoledního tréninku jako žádnou tragédii. Oba vozy Red Bullu na konci pátku obsadily konec první desítky.
Foto: Getty Images / Lars Baron  
Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval | Foto: Getty Images / Lars Baron

Max Verstappen (2./9.)

Verstappen o své možná nejlepší kolo přišel, když při kvalifikační simulaci chyboval v desáté zatáčce. Při závodní simulaci si zase v osmé zatáčce poškodil pravou část předního přítlačného křídla. Druhý muž současného pořadí však nehází flintu do žita.

„Zdá se, že jsme docela konkurenceschopní. Jak to bude vypadat zítra, je ještě záhadou. Zatím jsme ale docela spokojeni. Jasně, vždy se chcete zlepšovat a umístit se výš, ale z našeho pohledu se dnes neodehrálo nic strašného.

Jenom musíme zajistit, abychom zítra byli nahoře. V desáté zatáčce jsem přejel moc široce přes obrubník. Celkově to ale byl pozitivní den. Auto se zdá být rychlé, zítra bychom rádi skončili na lepších pozicích, ale v šoku určitě nejsem,“ nechal se slyšet Verstappen.

Sergio Pérez (9./10.)

Také Mexičan zůstává optimistou. I přes složitější pátek má Red Bull v Barceloně slušnou šanci na pozitivní výsledek.

„Byl to docela perný den. Vzhledem ke zdržením jsme se museli snažit dohánět manko a v důsledku toho se dostávali do provozu a podobných méně příjemných situací.

Přes noc musíme prostudovat hodně věcí, zrychlit bychom potřebovali hlavně v jízdě na jedno kolo. Závodní rychlost se zdá být dobrá. Uvidíme, co se nám podaří z kvalifikace vytěžit,“ řekl Pérez.

Další článek: Ve druhém tréninku ve Španělsku byl nejrychlejší Hamilton

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.