Verstappena bouračka nerozhodila, vstup do víkendu si pochvaluje

Druhý muž průběžného pořadí šampionátu byl nejrychlejším v odpoledním tréninku, v posledních minutách volných jízd ve Spa však udělal chybu a narazil.
Verstappena bouračka nerozhodila, vstup do víkendu si pochvaluje

Max Verstappen (2./1.)

Rozestupy mezi Mercedesem a Red Bullem jsou zatím v Belgii velmi těsné. Zatímco první trénink ovládl Bottas a Verstappen byl druhý, odpoledne si oba piloti pozice prohodili. Nizozemec v posledních sekundách druhého tréninku zaváhal v páté zatáčce a poškodil si zavěšení. Trénink tím skončil.

„Ztratil jsem kontrolu nad zádí vozu, příliš jsem se snažil chybu dát do pořádku a nakonec jsem skončil ve zdi. Je to škoda. Kromě toho ale šlo o povedený den, byli jsme spokojeni. Vyladit bylo potřeba jen drobnosti. Celkově jsme tedy dobře naladěni a myslím, že máme za sebou opravdu povedený start.

Kdo ví, jak to bude vypadat v dešti, zatím tu nepršelo, tak nevíme, jak si kdo povede. Ale mělo by to být opravdu zajímavé,“ věští Verstappen.

Sergio Pérez (6./10.)

Zkušený Mexičan na svého týmového kolegu v obou trénincích poměrně značně ztrácel, přesto však jde do zbytku víkendu s optimistickou náladou.

„Myslím, že auto šlape dobře. Má v sobě slušný potenciál, co se tohoto víkendu týče. Měli bychom být schopni zajet povedenou kvalifikaci.

Samozřejmě myslíme i na to, co by mohlo přinést počasí. Musíme každopádně před zítřkem co nejlépe zanalyzovat nasbíraná data,“ ví Pérez.

Další článek: Video: Alonso jezdil v tréninku s kamerou na helmě

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00