Verstappen: Zdá se, že jsem řídit nezapomněl

Taková byla Nizozemcova první slova poté, co se ukázalo, že si na roštu zítřejšího závodu vyjel třetí startovní pozici. Týmový kolega Ricciardo vyjede ze šestého místa.
Verstappen: Zdá se, že jsem řídit nezapomněl

Že nezapomněl řídit, řekl Verstappen svému týmu skrze týmové radio. Šlo o jasnou reakci na sérii kritizujících výroků různých stran, které se na divokého Nizozemce valila po několika jezdeckých chybách. Verstappen ovládl všechny tři volné tréninky a v kvalifikaci i přes drobné zaváhání dokázal porazit Räikkönena s Hamiltonem.

„Není to špatné, z takové pozice se dá závodit. Zatím jsem s tímto víkendem velmi spokojen. Vůz funguje na jedničku. Věděli jsme, že v kvalifikaci budeme mít handicap kvůli menší maximální rychlosti, a tak je třetí místo velmi dobré. V závodě pak můžeme být ještě lepší, vůz má potenciál bojovat o prvenství. Start na nejměkčí pneu je výhoda, jelikož asfalt je tu dost kluzký. Myslím, že v závodě budeme konkurenceschopní,“ věří Verstappen.

Zasloužil bych si víc než šesté místo

Daniel Ricciardo byl po kvalifikaci ve srovnání s kolegou o poznání méně spokojen. Přesto na svém sobotním vystoupení vidí pozitiva.

„Na papíře šestá pozice nevypadá nějak extra dobře, ale cítím, že jsme v kvalifikaci zaznamenali značný progres. Včera i dnes ráno jsme nemohli chytit správný rytmus. Jako by nám vždy chyběl krůček navíc. Cítil jsem, že kola, které jsem zajel, měla na víc než na šestou pozici. Nakonec to ale nestačilo. Cítím, že jsem neodvedl špatnou práci.

Rozhodli jsme se startovat na hyperměkkých pneu. Myslíme, že to bude lepší varianta. Bylo nám jasné, že na pole position to nebude. Tušili jsme, že budeme muset předjíždět, a hyperměkká směs je pro tento úkol nejlepší,“ očekává Ricciardo.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvalifikaci na GP Kanady 2018 vyhrál Vettel, Hamilton čtvrtý