Verstappen zakončil mistrovskou sezónu 15. vítězstvím, Pérez nestačil na Leclerca

Max Verstappen stvrdil svůj letošní titul mistra světa formule 1 15. vítězstvím v sezóně, když dominantním způsobem triumfoval v závěrečném závodě, Velké ceně Abú Dhabí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen zakončil mistrovskou sezónu 15. vítězstvím, Pérez nestačil na Leclerca | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V sobotní kvalifikaci získal sedmou letošní pole position, v nájezdu do první zatáčky se zdálo, že na něj bude útočit jeho týmový kolega z Red Bullu Sergio Pérez, Verstappen si ale udržel první místo a postupně budoval svůj náskok.

Nizozemec získal ve 22. závodě sezóny patnácté vítězství, když obhájil loňský triumf z okruhu Yas Marina.

„Byl to dobrý závod. Bylo to o starání se o pneumatiky. Myslím, že o střední sadu jsme se starali celkem dobře a na tvrdé sadě to bylo o práci s pneumatikami od prvního kola do konce. Je neuvěřitelné, že jsem tu znovu vyhrál. 15. vítězství v sezóně, je to neuvěřitelné,“ řekl Verstappen.

Sezónu zakončil s celkovým počtem 454 bodů, což je nejvíce bodů, co kdy získal pilot během jedné sezóny, a o 146 bodů porazil druhého Charlese Leclerca.

„Byla radost pracovat s celým týmem a dosáhnout letos něčeho takového. Vím, že bude velmi těžké něco takového zopakovat, zároveň je to ale velmi dobrá motivace snažit se, aby se nám dařilo i příští rok.“

Pérez: Snad budeme příští rok celkově silnější

Závěrečný závod sezóny se nesl ve znamení boje o titul vicemistra. Do posledního závodu vstupovali se stejným počtem bodů Verstappenův týmový kolega Pérez a Charles Leclerc z Ferrari. Monačan v závodě dojel druhý před Pérezem a získal tak celkové druhé místo i v letošním hodnocení.

„Určitě jsme měli skvělé momenty a velké souboje. Letos jsem se v závodě trochu trápil s pneumatikami, snad to pro příští sezónu dokážeme zlepšit a budeme celkově silnější,“ řekl Pérez.

Další článek: GP Abú Dhabí 2022: Nejrychlejší kola a strategie

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...