Verstappen zachoval v Kanadě klid a opět ukázal svou genialitu, tvrdí Hill | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Verstappen zachoval v Kanadě klid a opět ukázal svou genialitu, tvrdí Hill

Damon Hill pochválil Maxe Verstappena za přístup ve Velké ceně Kanady a ocenil jeho přínos pro Red Bull.

I když se před Velkou cenou Kanady mluvilo o tom, že by Red Bull v Montrealu nemusel, podobně jako v Monaku, stačit na McLaren či Ferrari, opak byl nakonec pravdou, když si Max Verstappen dojel pro další vítězství.

To se sice nerodilo úplně snadno, když mu pomohlo i načasování výjezdu safety caru, díky kterému se na začátku druhé třetiny závodu vrátil před Landa Norrise, ale i tak předvedl Nizozemec další velmi povedený výkon.

Ten v podcastu televizní stanice Sky F1 nyní ocenil i bývalý mistr světa z roku 1996 Damon Hill.

„Je třeba říct, že letos už bylo odjeto několik závodů, kdy o vítězství Red Bullu rozhodla Maxova brilantnost a jeho schopnost zachovat klid pod tlakem,“ uvedl Hill na adresu jezdce Red Bullu.

„Velmi na mě zapůsobilo, jak se nenechal vyvést z míry, když se mu nepodařilo dostat do čela hned na začátku závodu. I když si stěžuje na problémy s autem, například, když se nemůže dotknout obrubníků, v rádiu vždycky působí docela uvolněně,“ poukázal bývalý jezdec Williamsu či Jordanu.

„Jediná chvíle, kdy tak nezní, je, když ho něco nebo někdo naštve, čímž ventiluje svůj vztek. Jinak je schopen jezdit na hraně a přitom stále přemýšlet, taktizovat a využívat své příležitosti. Tu dostal i tentokrát a už ji nepustil. Je třeba říct, že je prostě velmi dobrý,“ dodal nynější televizní expert Hill.

Doporučujeme

Články odjinud