Verstappen: Z prvních závodů musíme vytěžit maximum

Pro Toro Rosso bude podle Maxe Verstappena klíčové využít všech příležitostí v prvních závodech letošní sezóny formule 1.
Verstappen: Z prvních závodů musíme vytěžit maximum

Italský tým v posledních dvou letech využíval pohonných jednotek Renault, které se však potýkaly s malou spolehlivostí a výkonností. V letošní sezóně bude tým využívat rok starých motorů Ferrari.

Verstappen sice doufá, že přechod k motorům Ferrari pomůže týmu posunout se vpřed, pro Toro Rosso však podle něj bude obtížné udržet krok s konkurencí, která bude své motory postupně vylepšovat.

„Máme motor, který nebude na rozdíl od ostatních týmů během sezóny vyvíjen,“ řekl Verstappen.

Toro Rosso muselo nový vůz kvůli změně motoru úplně předělat

Toro Rosso muselo nový vůz kvůli změně motoru úplně předělat

„Je to smůla, na druhou stranu ale potřebujeme vytěžit maximum z prvních několika závodů. Musíme naplno využít našich příležitostí. Tým dobře znám a tvrdě pracujeme na tom, aby se to povedlo.“

18letý Verstappen, který ve své premiérové sezóně ve F1 obsadil 12. pozici, se na nadcházející sezónu cítí připraven.

„Vím toho více o autě i o okruzích,“ řekl. „I ostatní jezdci vás ale znají lépe, takže vám nechají méně místa a tak podobně. Už nebude tak snadné někoho znovu předjet vnějškem v zatáčce Blanchimont!“

„Jisté je, že jsem lépe připraven a fyzicky silnější, než jsem byl před rokem. Také tým je lépe připraven, takže to vypadá dobře. Všechny ingredience máme, musíme počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Nobuharu Macušita bude působit u McLarenu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.