Verstappen: Z prvních závodů musíme vytěžit maximum

Pro Toro Rosso bude podle Maxe Verstappena klíčové využít všech příležitostí v prvních závodech letošní sezóny formule 1.
Verstappen: Z prvních závodů musíme vytěžit maximum

Italský tým v posledních dvou letech využíval pohonných jednotek Renault, které se však potýkaly s malou spolehlivostí a výkonností. V letošní sezóně bude tým využívat rok starých motorů Ferrari.

Verstappen sice doufá, že přechod k motorům Ferrari pomůže týmu posunout se vpřed, pro Toro Rosso však podle něj bude obtížné udržet krok s konkurencí, která bude své motory postupně vylepšovat.

„Máme motor, který nebude na rozdíl od ostatních týmů během sezóny vyvíjen,“ řekl Verstappen.

Toro Rosso muselo nový vůz kvůli změně motoru úplně předělat

Toro Rosso muselo nový vůz kvůli změně motoru úplně předělat

„Je to smůla, na druhou stranu ale potřebujeme vytěžit maximum z prvních několika závodů. Musíme naplno využít našich příležitostí. Tým dobře znám a tvrdě pracujeme na tom, aby se to povedlo.“

18letý Verstappen, který ve své premiérové sezóně ve F1 obsadil 12. pozici, se na nadcházející sezónu cítí připraven.

„Vím toho více o autě i o okruzích,“ řekl. „I ostatní jezdci vás ale znají lépe, takže vám nechají méně místa a tak podobně. Už nebude tak snadné někoho znovu předjet vnějškem v zatáčce Blanchimont!“

„Jisté je, že jsem lépe připraven a fyzicky silnější, než jsem byl před rokem. Také tým je lépe připraven, takže to vypadá dobře. Všechny ingredience máme, musíme počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Diskuze (12) Další článek: Nobuharu Macušita bude působit u McLarenu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00