Verstappen vidí velký prostor ke zlepšení

Úřadující mistr světa byl ve druhém tréninku druhý, umístil se hned za Leclercem. Věří však, že Red Bull má v Džiddě na víc.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen vidí velký prostor ke zlepšení | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen (2./2.)

Dvě druhá místa si v pátek v Saúdské Arábii připsal Max Verstappen. V obou případech skončil hned za vítězem prvního závodu Leclercem.

„Zdá se, že Ferrari je opět vysoce konkurenceschopné. Máme co dělat, abychom je dohnali. Máme velký prostor ke zlepšení. Oba tréninky proběhly poměrně hladce, naplnili jsme náš program a vyzkoušeli různé směsi pneumatik.

Zdá se, že trať je na tom podobně jako loni. Svodidla se sice trochu posunula, takže se trošku zlepšila viditelnost, ale nějaká revoluce to nebyla. Co se kvalifikace týče, musíme ještě zanalyzovat nějaká data. A uvidíme,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (7./4.)

Mexický závodník měl v pátek trochu odlišný program.

„Vzhledem k provozu na trati se mi nepodařilo poskládat optimální kolo. Nevím tedy, jak si stojím v rychlosti na jedno kolo v porovnání s ostatními. Oba vozy jely s různými programy. Myslím, že máme všechna data, která potřebujeme. Přes noc máme co dělat.

Možná to v sobotu bude další přímý souboj s Ferrari, ale v současnosti se soustředíme sami na sebe. Snad se nám zítra podaří s vozem provést ty kroky, které potřebujeme.

V kvalifikaci bude důležité dostat se do volného prostoru, abychom měli šanci zajet nerušené a čisté kolo. Může to tu být docela obtížné,“ přiznal Pérez.

Další článek: Pátek v Džiddě ve fotografiích: Hra světla a stínů i nedaleký raketový útok

Témata článku: , , ,