Verstappen věří, že v závodě může udržet svou pátou příčku

Max Verstappen dnes v Melbourne dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního umístění ve formuli 1.
Verstappen věří, že v závodě může udržet svou pátou příčku

Pilot Toro Rosso, který vloni při svém debutu ve F1 obsadil v australské kvalifikaci dvanáctou pozici, věří, že se nebude opakovat situace z loňského roku, kdy tým v závodech nedokázal navázat na dobrý výkon z kvalifikace.

„Vloni jsme si v kvalifikaci vedli dobře, v závodě jsme se ale propadli. Museli jsme šetřit palivo a z pohledu energie jsme na tom nebyli tak dobře jako naši soupeři,“ řekl Verstappen.

„Letos je to pro nás ale díky tomu, jak funguje motor, trochu snazší. Za normálních okolností by to pro nás mělo být dobré i v závodě. Neřekl bych, že to zítra bude horší.“

„Na základě našich dlouhých jízd v Barceloně a tady dnes ráno myslím, že máme dobrou šanci pozici si udržet. Jsme blíž stupňům vítězů, pořád ale potřebujeme trochu štěstí. Musíme být realističtí, porazit zítra Mercedes nebo Ferrari bude velmi těžké.“

V kvalifikaci se dařilo i druhému jezdci Toro Rosso Carlosi Sainzovi jr., podle kterého bude mít tým zítra skvělou příležitost bodovat.

„Zítra budeme mít skvělou šanci získat spoustu bodů, takže na tom musíme vydělat a jít si za tím, protože jsme v pozici, ve kterou jsme nedoufali ani v našich nejlepších očekáváních. Jsme velmi rychlí a připraveni zítra bojovat,“ řekl sedmý nejrychlejší muž kvalifikace.

„Důležité je, že (v souboji ve středu pole) bude velmi záležet na okruhu. Na tratích jako Barcelona bychom mohli být před Williamsem a dalšími týmy, naopak tady a na dalších rychlých okruzích bude vpředu Williams.“

„Souboj ve středu pole s Williamsem, Red Bullem a Force Indií bude opravdu vzrušující. Jsem si jistý, že to bude velmi vyrovnané.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Zítra budeme Mercedesu blíž, věří třetí Vettel

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.