Verstappen varuje před sílícím Mercedesem

Lídr šampionátu cítí, že by Mercedes měl být tento víkend o poznání těžším soupeřem než v GP Štýrska.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Verstappen varuje před sílícím Mercedesem | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Max Verstappen (1./3.)

Odpolední trénink skončil doublem Mercedesu, Verstappen se umístil hned za duem Hamilton-Bottas. Verstappen moc nevěří, že by mohl vyhrát stejně dominantním způsobem jako před týdnem, kdy byl v cíli první o 35 sekund.

„Myslím, že to bude těsné. Rozhodně se zlepšili. Jasně, uvidíme zítra v kvalifikaci. Hlavní ale bude pracovat s měkkými pneumatikami tak, aby vydržely v závodě.

Bude to trochu výzva. Mercedes na měkké směsi vypadá hodně rychle. Mně se kolo na této sadě moc nevyvedlo. Jinak jsem se ale cítil dobře.

Nemáme žádné vážnější problémy, jen musíme trochu zrychlit na měkkých gumách. Střední směs a kvalifikační simulace vypadají slibně. A to je vlastně to hlavní,“ ví Verstappen.

Sergio Pérez (8./11.)

Pérez do závodního víkendu GP Rakouska nevstoupil nejlépe. Osmé a jedenácté místo jsou za očekáváním. Mexičan ví, že má před sebou spoustu práce.

„Delší jízdy vypadaly mnohem lépe, ale stále máme co dělat. Musíme zanalyzovat nasbíraná data a dostat se rychlostně tam, kde bychom chtěli být. A připravit se tak na kvalifikaci.

S nízkým množstvím paliva bylo vyvážení auta docela špatné, ale rychle jsme to vylepšili. Také se zpomalilo opotřebení pneumatik, což je pozitivní. Je dobré, že sem Pirelli přivezlo na vyzkoušení nové pneumatiky, než je nasadíme na Silverstonu.

Hodně jsem se z dneška poučil. Je skvělé vidět zde na Red Bull Ringu tolik našich fanoušků. Doufám, že se jim odvděčíme povedenou kvalifikací a solidním závodem,“ přeje si Pérez.

Váš názor Další článek: Hamilton si je jist, že Red Bull neukázal všechno