Verstappen: V Mercedesu by se mistrem světa stala většina jezdců formule 1

Pilot Red Bullu Max Verstappen se nechal slyšet, že za volantem vozu Mercedesu by titul mistra světa získala většina startovního pole formule 1.
Verstappen: V Mercedesu by se mistrem světa stala většina jezdců formule 1

Mercedes formuli 1 dominuje od zavedení hybridních motorů v roce 2014. V posledních šesti sezónách Mercedes vždy získal titul v Poháru konstruktérů, Lewis Hamilton získal pět mistrovských titulů a Nico Rosberg v roce 2016 svůj jediný, než se rozhodl odejít z F1.

Podle Verstappena proto za Hamiltonovou dominancí v posledních letech stojí zejména silný monopost.

„Jsem si jistý, že mohu říct, že by to pro mě bylo stejné, kdybych byl v tom voze. Šedesát procent jezdců ze startovního roštu by se v Mercedesu stala mistrem světa. Záleží jen na voze,“ řekl Verstappen pro Ziggo Sport.

„Rozhodně je velmi dobrý a je jedním z nejlepších jezdců formule 1 v historii, ale můžete ho porazit,“ říká na Hamiltonovu adresu.

Verstappenův Red Bull a také Ferrari v uplynulé sezóny stáhly svou ztrátu na dominantní Mercedes. Verstappen vyhrál tři závody. Hamilton bude mít v sezóně 2020 naopak motivaci vyrovnat ziskem sedmého titulu mistra světa dosud nejúspěšnějšího pilota v tomto ohledu Michaela Schumachera.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Musíme více vytěžit z chaotických závodů, říká šéf Alfy Romeo

12:23 | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
22. ledna | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.