Verstappen tuší, že je po smůle v tréninku pozadu

Nizozemec si myslí, že má v Grand Prix Emilia Romagna co dohánět. Technické problémy ho připravily o mnoho drahocenného času.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen tuší, že je po smůle v tréninku pozadu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen (3./14.)

Verstappen na vstup do tohoto závodního víkendu nebude vzpomínat zrovna v dobrém. V prvním tréninku ztratil jen minimum na vedoucí Mercedes, ve druhém ho pozdržela porucha hybné hřídele.

„Jsem pozadu, ale tuším, co s tím dělat.  Musíme se soustředit na sebe, abychom odvedli lepší práci. Pak uvidíme, jak si v porovnání s Mercedesem stojíme,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (16./6.)

Verstappenovy technické problémy znamenaly, že se o většinu odpoledního programu musel postarat Pérez. Ani on ale neměl jednoduchý den, zejména pak dopolední trénink.

„Každým kolem se učím nějaké nové triky a drobnosti. Celkově bychom měli být zítra silnější. Myslím, že víme, jak na to. Doufám, že pozice v kvalifikaci bude co nejvyšší, jelikož naše závodní rychlost nevypadá vůbec zle.

Oproti Bahrajnu tu řešíme úplně jiné věci. Trať je úplně jiná, musíme se naučit, jak se vůz chová v odlišných podmínkách.

Co se kolize týče, myslím, že tam došlo k nedorozumění. Myslel jsem, že Esteban jel pomaleji, než skutečně jel. Netrefil jsem nájezd do zatáčky, stejně tak on neodhadl, co zrovna dělám,“ popsal Pérez celou situaci. 

Další článek: Jezdci Mercedesu jsou v Imole s vozem mnohem spokojenější

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00