Verstappen tuší, že je po smůle v tréninku pozadu

Nizozemec si myslí, že má v Grand Prix Emilia Romagna co dohánět. Technické problémy ho připravily o mnoho drahocenného času.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen tuší, že je po smůle v tréninku pozadu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen (3./14.)

Verstappen na vstup do tohoto závodního víkendu nebude vzpomínat zrovna v dobrém. V prvním tréninku ztratil jen minimum na vedoucí Mercedes, ve druhém ho pozdržela porucha hybné hřídele.

„Jsem pozadu, ale tuším, co s tím dělat.  Musíme se soustředit na sebe, abychom odvedli lepší práci. Pak uvidíme, jak si v porovnání s Mercedesem stojíme,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (16./6.)

Verstappenovy technické problémy znamenaly, že se o většinu odpoledního programu musel postarat Pérez. Ani on ale neměl jednoduchý den, zejména pak dopolední trénink.

„Každým kolem se učím nějaké nové triky a drobnosti. Celkově bychom měli být zítra silnější. Myslím, že víme, jak na to. Doufám, že pozice v kvalifikaci bude co nejvyšší, jelikož naše závodní rychlost nevypadá vůbec zle.

Oproti Bahrajnu tu řešíme úplně jiné věci. Trať je úplně jiná, musíme se naučit, jak se vůz chová v odlišných podmínkách.

Co se kolize týče, myslím, že tam došlo k nedorozumění. Myslel jsem, že Esteban jel pomaleji, než skutečně jel. Netrefil jsem nájezd do zatáčky, stejně tak on neodhadl, co zrovna dělám,“ popsal Pérez celou situaci. 

Další článek: Jezdci Mercedesu jsou v Imole s vozem mnohem spokojenější

Témata článku: , , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února