Verstappen to v Rakousku vidí na čtvrté nebo páté místo

Max Verstappen vloni v Rakousku na domácí trati Red Bullu vyhrál. Jednalo se však o hodně divoký závod, ve kterém neviděl cíl žádný z mercedesů. Pokud bude letos závod bez odstoupení mercedesů a ferrari, tak Verstappen své šance na pódium vidí dost černě.
Verstappen to v Rakousku vidí na čtvrté nebo páté místo

Verstappen připouští, že šasi a pohonná jednotka nedovolují Red Bullu v nadcházejících závodech reálně bojovat o pódium. Jedině, že by měl někdo z Mercedesu a Ferrari problémy.

„Pravděpodobně skončíme na čtvrtém nebo pátém místě,“ řekl Verstappen pro Crash.net.

„I když to záleží na tom, zda Ferrari udělá chyby. Možná můžeme být i třetí, když obě ferrari udělají chybu! V současné době nám chybí tempo. Musíme to akceptovat. Budeme tvrdě pracovat na autě a také na pohonné jednotce.“ 

„Vidíte, že Ferrari a Mercedes dosáhli pokroku a Renault také. Myslím, že jsme se svým tempem ve Francii nestačili. Tým mi řekl časy na kolo mercedesů a ferrari, ale nemohl jsem jet rychleji. Jel jsem na limitu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren přemýšlí, kdy nasadí nový motor od Renaultu

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.