Verstappen to v Rakousku vidí na čtvrté nebo páté místo

Max Verstappen vloni v Rakousku na domácí trati Red Bullu vyhrál. Jednalo se však o hodně divoký závod, ve kterém neviděl cíl žádný z mercedesů. Pokud bude letos závod bez odstoupení mercedesů a ferrari, tak Verstappen své šance na pódium vidí dost černě.
Verstappen to v Rakousku vidí na čtvrté nebo páté místo

Verstappen připouští, že šasi a pohonná jednotka nedovolují Red Bullu v nadcházejících závodech reálně bojovat o pódium. Jedině, že by měl někdo z Mercedesu a Ferrari problémy.

„Pravděpodobně skončíme na čtvrtém nebo pátém místě,“ řekl Verstappen pro Crash.net.

„I když to záleží na tom, zda Ferrari udělá chyby. Možná můžeme být i třetí, když obě ferrari udělají chybu! V současné době nám chybí tempo. Musíme to akceptovat. Budeme tvrdě pracovat na autě a také na pohonné jednotce.“ 

„Vidíte, že Ferrari a Mercedes dosáhli pokroku a Renault také. Myslím, že jsme se svým tempem ve Francii nestačili. Tým mi řekl časy na kolo mercedesů a ferrari, ale nemohl jsem jet rychleji. Jel jsem na limitu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren přemýšlí, kdy nasadí nový motor od Renaultu

12:50 | Pierre Gasly potvrzen v týmu AlphaTauri pro rok 2021.
9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10