Verstappen: Svůj jezdecký styl měnit nebudu

Max Verstappen řekl, že i přes svou nehodu ve Velké ceně Monaka nehodlá měnit svůj útočný jezdecký styl.
Verstappen: Svůj jezdecký styl měnit nebudu

17letý Nizozemec byl sportovními komisaři potrestán penalizací odsunu o pět míst na startovním roštu Velké ceny Kanady. Byl totiž označen za viníka nehody, kterou měl v Monte Carlu s Romainem Grosjeanem a po které tvrdě narazil do bariéry.

Od svých soupeřů si za to následně vyslechl kritiku. Pilot Toro Rosso však nevidí důvod pro změnu svého přístupu k závodění.

„Naučil jsem se, že auta jsou opravdu silná,” řekl Verstappen. „Jsem rád, že nemám žádná zranění a že jsem neměl moc problémů. Šel jsem potom jezdit na motokáry a byl jsem znovu fit.”

„Na této trati (v Montrealu) mě čeká nějaká práce. Jako jezdce mě to ale nezmění. Budu i nadále bojovat, obzvlášť o body. Pořád do toho půjdu.”

Největším kritikem Verstappenova manévru byl Felipe Massa, podle kterého bylo správné, že byl Nizozemec penalizován.

„Řekl jsem, že podle mě měl být penalizován, protože to, co udělal, bylo špatné,” zastává svůj názor pilot Williamsu.

Bylo to velmi nebezpečné, kritizuje Massa Verstappena

Bylo to velmi nebezpečné, kritizuje Massa Verstappena

„Když jste ve své první sezóně, je vám 17 let, provedete něco takového a nejste za to potrestáni, tak je to špatně.”

„Mezinárodní automobilová federace (FIA) musí být určitým způsobem rázná, což v tomto případě byla. Svůj názor nezměním. Musíte se řídit pravidly, myslím, že to, co udělal, bylo špatné.”

Verstappen na Massovo prohlášení reagoval připomenutím Brazilcovy havárie v Montrealu v loňském roce.

„Každý může mít svůj názor, ale podívejte se na má data, nebrzdil jsem později,” řekl Verstappen. „Mám svou penalizaci, ale soustředím se na Kanadu. Možná bychom měli přezkoumat loňský závod a podívat se, co se tady stalo...,” dodal pilot Toro Rosso v narážce na Massovu kolizi se Sergiem Pérezem, která předčasně ukončila závod. V tomto případě však byl za viníka označen Mexičan, který byl následně i penalizován.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Sauber dostane nový motor až ve Spa

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00