Verstappen svou první sezónou v F1 na Ocona zapůsobil

Nový rezervní pilot Renaultu Esteban Ocon přiznal, že byl překvapen výkonem Maxe Verstappena v jeho premiérové sezóně ve formuli 1. Doufá přitom, že spolu brzy budou znovu bojovat na trati.
Verstappen svou první sezónou v F1 na Ocona zapůsobil

Ačkoliv Ocon získal v roce 2014 titul v Evropské formuli 3, místo v F1 nenašel. Naopak Verstappen, který skončil v konečném hodnocení na třetí pozici, se stal nejmladším pilotem ve formuli 1.

V první sezóně u Toro Rosso se mu navíc velmi dařilo, dvakrát dojel čtvrtý a celkově obsadil s 49 body 12. pozici.

„Myslím, že si při své premiéře ve F1 vedl skvěle,“ řekl na Verstappenovu adresu pro F1i Ocon. „Byl jsem skutečně ohromen tím, čeho v tak mladém věku dokázal dosáhnout.“

„O to víc hrdý jsem, že jsem jej dokázal porazit v F3. Je to opravdu tvrdý závodník a těším se, až se k němu v blízké budoucnosti připojím na trati.“

 Ocon je u Renaultu na „hostování“ od Mercedesu

 Ocon je u Renaultu na „hostování“ od Mercedesu

Ocon po zisku titulu v F3 přestoupil do GP3, kde začal velmi dobře, když při svém debutu vyhrál hned první závod sezóny v Barceloně. Ačkoliv to nakonec bylo jeho jediné loňské vítězství, dokázal získat titul. Pro nadcházející ročník však 19letý Francouz zatím žádné plány neoznámil.

„Chtěl bych závodit v DTM. Líbí se mi, jak tam jezdci spolupracují s týmy. Oproti juniorským formulovým šampionátům tady reprezentujete automobilku, takže způsob práce je velmi podobný tomu, co se děje ve formuli 1. Podle mého názoru bych se na F1 lépe připravil závoděním v DTM.“

„Navíc jsou v této závodní sérii pouze špičkoví jezdci. Je to nesmírně vyrovnané, jelikož celé pole se vejde do pár desetin sekundy, což je pozoruhodné. Jen to posiluje mé přesvědčení o tom, že DTM je mnohem vyrovnanější než GP2,“ uzavřel Ocon.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Váš názor Další článek: Živě: závod formule E v Argentině
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00