Verstappen: Souboj s Ferrari bude opět vyrovnaný

Jezdci Red Bullu a Ferrari si také v pátečních trénincích na Velkou cenu Abú Dhabí rozdělili pozice za piloty Mercedesu.
Verstappen: Souboj s Ferrari bude opět vyrovnaný

Max Verstappen (3./4.)

Ve večerním tréninku skončil třetí Sebastian Vettel z Ferrari před oběma piloty Red Bullu Maxem Verstappenem a Danielem Ricciardem. Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen obsadil šesté místo.

Nizozemec přitom očekává znovu velmi vyrovnaný souboj s piloty Ferrari.

„Byl to pozitivní den,“ okomentoval páteční tréninky na okruhu Yas Marina Verstappen. „Kvůli rozdílným teplotám (mezi prvním tréninkem, který se jede v poledne, a druhým, který končí po setmění - pozn. redakce) je to na této trati vždy náročné. Naše závodní rychlost nabyla špatná, stejně tak vyvážení.“

„S Ferrari to bude těsné, jelikož jsou tento víkend silní. Jsem si ale jistý, že my můžeme být ještě silnější.“

Mercedes je přitom podle něj za běžných podmínek nedostižitelný. Mohlo by ale v závodě pomoci zajet do boxů dříve a pokusit se tak dostat před Mercedes tímto způsobem?

„Ano, ale oni nejsou hloupí. Problém je v tom, že to můžete zkusit, když se ale na trať vrátíte do provozu, tak to nefunguje.“

„Pro nás je teď nejdůležitější mít dobrou kvalifikaci. Musíme počkat a uvidíme. Mercedes je velmi silný a v kvalifikaci se ještě zlepší.“

Daniel Ricciardo (4./5.)

Ve druhém tréninku dělila oba piloty Red Bullu pouze jedna tisícina sekundy. Ricciardo však věří, že Red Bull může v závodě piloty Mercedesu potrápit.

„Myslím, že pro zítra můžeme najít ten kousek a bude to pěkný souboj o třetí místo,“ řekl Ricciardo, který obsadil páté místo.

„Mercedesy jsou podle očekávání vpředu, ne ale nějak daleko. Když se podívám na dnešek, tak myslím, že s nimi v neděli pořád můžeme závodit, což je pěkné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone a týmy se prý dohodli na pevných restartech

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00