Verstappen: Souboj s Ferrari bude opět vyrovnaný

Jezdci Red Bullu a Ferrari si také v pátečních trénincích na Velkou cenu Abú Dhabí rozdělili pozice za piloty Mercedesu.
Verstappen: Souboj s Ferrari bude opět vyrovnaný

Max Verstappen (3./4.)

Ve večerním tréninku skončil třetí Sebastian Vettel z Ferrari před oběma piloty Red Bullu Maxem Verstappenem a Danielem Ricciardem. Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen obsadil šesté místo.

Nizozemec přitom očekává znovu velmi vyrovnaný souboj s piloty Ferrari.

„Byl to pozitivní den,“ okomentoval páteční tréninky na okruhu Yas Marina Verstappen. „Kvůli rozdílným teplotám (mezi prvním tréninkem, který se jede v poledne, a druhým, který končí po setmění - pozn. redakce) je to na této trati vždy náročné. Naše závodní rychlost nabyla špatná, stejně tak vyvážení.“

„S Ferrari to bude těsné, jelikož jsou tento víkend silní. Jsem si ale jistý, že my můžeme být ještě silnější.“

Mercedes je přitom podle něj za běžných podmínek nedostižitelný. Mohlo by ale v závodě pomoci zajet do boxů dříve a pokusit se tak dostat před Mercedes tímto způsobem?

„Ano, ale oni nejsou hloupí. Problém je v tom, že to můžete zkusit, když se ale na trať vrátíte do provozu, tak to nefunguje.“

„Pro nás je teď nejdůležitější mít dobrou kvalifikaci. Musíme počkat a uvidíme. Mercedes je velmi silný a v kvalifikaci se ještě zlepší.“

Daniel Ricciardo (4./5.)

Ve druhém tréninku dělila oba piloty Red Bullu pouze jedna tisícina sekundy. Ricciardo však věří, že Red Bull může v závodě piloty Mercedesu potrápit.

„Myslím, že pro zítra můžeme najít ten kousek a bude to pěkný souboj o třetí místo,“ řekl Ricciardo, který obsadil páté místo.

„Mercedesy jsou podle očekávání vpředu, ne ale nějak daleko. Když se podívám na dnešek, tak myslím, že s nimi v neděli pořád můžeme závodit, což je pěkné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Ecclestone a týmy se prý dohodli na pevných restartech
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".