Verstappen slavil hned na cílové čáře. Tohle nebudeme tolerovat, vzkazuje FIA

FIA varovala Red Bull, že nebude tolerovat způsob oslavy, který zvolil na Red Bull Ringu Max Verstappen.
Verstappen slavil hned na cílové čáře. Tohle nebudeme tolerovat, vzkazuje FIA | Foto: Getty Images / Peter Fox

Max Verstappen vedl od startu do cíle. Velkou cenu Štýrska by vyhrál s pohodlným náskokem na Hamiltona. Ten však na konci zajel do boxů pro nové pneumatiky, aby mohl zajet nejrychlejší kolo závodu, a tak byl Verstappenův náskok v cíli přes 35 sekund, což je asi půl kola.

Verstappen měl proto čas na netradiční oslavu. Nejdříve téměř zastavil u boxové zdi, kde byl jeho tým a poté protočil kola a trochu „rozdováděl“ svůj RB16B. Podívejte se sami na videu níže.

Na Michaela Masiho to dobrý dojem neudělalo. „Nebyla to ideální situace, a proto jsem s týmem okamžitě mluvil a náležitým způsobem jim řekl, že je to něco, co se v budoucnu nebude tolerovat,“ řekl Masi, kterého cituje Autosport.

Hamilton byl sice daleko, ale okolo Verstappena projel Latifi.

Masi nežertuje. Dokonce i tohle upravují sportovní pravidla. Konkrétně článek 43.3.

Pravidlo říká, že jakákoliv oslava ze strany vítězného jezdce musí:

a) být provedena bezpečně a neohrožovat ostatní jezdce ani žádné činovníky,

b) nezpochybňovat legálnost jeho vozu,

c) nezdržovat slavnostní vyhlášení na stupních vítězů.

Další článek: Kuan-jü Čou se zúčastní prvního tréninku s týmem Alpine

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.