Verstappen slaví svůj čtvrtý triumf, Ricciardo odstoupil

Verstappen slaví svůj čtvrtý triumf, Ricciardo odstoupil

Max Verstappen z týmu Red Bull si ve Velké ceně Rakouska dojel pro své čtvrté vítězství v kariéře formule 1. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo cíl závodu po technických problémech neviděl.

Verstappen si po prvním kole polepšil o jednu pozici. Klíčovým momentem závodu však byl režim virtuálního safety caru po odstoupení Valtteriho Bottase, na který zareagovali z vedoucích jezdců zastávkou Verstappen, Kimi Räikkönen, Ricciardo i Sebastian Vettel, zatímco vedoucí Lewis Hamilton zůstal na trati.

Když pak o deset kol později už po virtuálním safety caru zamířil k mechanikům Hamilton, propadl se až na čtvrté místo, zatímco do vedení se dostal Verstappen.

Nizozemskému pilotovi sice pneumatiky odcházely více než za ním jedoucím jezdcům Ferrari, ovšem Verstappen si dokázal první pozici pohlídat až do cíle a dojet si pro své čtvrté vítězství v kariéře ve formuli 1.

„Bylo to trochu nečekané, obzvlášť vzhledem k tomu, jakou rychlost jsme měli v pátek při dlouhých jízdách. V prvním stintu jsem se dokázal dobře držet. Snažil jsem se jet svůj vlastní závod, viděl jsem, že Valtteri má problém. Když byl aktivován virtuální safety car, udělali jsme správné rozhodnutí a zajeli do boxů,“ řekl Verstappen.

„Byl jsem ve vedení, snažil jsem se jet si svůj závod. Ani zezadu nebyl žádný tlak. Daniel se trápil s pneumatikami a Kimi byl druhý. Já viděl, že mi odcházejí pneumatiky, musel jsem jen ty problémy překonat. Naštěstí se mi to podařilo udržet až do cíle závodu,“ řekl Verstappen, který tak navázal svá pódiová umístění v předchozích dvou závodech.

Ricciardovi pokazilo narozeniny odstoupení

Druhý pilot Red Bullu Daniel Ricciardo, který dnes slaví 29. narozeniny, cíl závodu po technickém problému neviděl.

„Vím, do čeho jsem v tomto sportu vstupoval a někdy se to stává a věci nemáte pod kontrolou. Tak to je. Pro Red Bull, pro tým, pro pana (Dietricha) Mateschitze, 'Oranžovou armádu' je to skvělý den, takže tu nechci stát a vzlykat nad svým smutným příběhem a mluvit o tom, jak moje narozeniny nebyly skvělé. To se stává,“ řekl Ricciardo.

„Nebudu lhát, rád bych byl tam nahoře (na stupních vítězů), ale gratuluji Maxovi a gratuluji týmu. Doufám, že si to užívají. Vyhráli jsme v Monaku a vyhráli jsme jejich domácí závod, takže myslím, že zatím mají dobrý rok 2018,“ dodal.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud