Verstappen si z prostředníčku směrem na Hamiltona nic nedělá

Lídr šampionátu ve druhém tréninku Hamiltona nazval stupidním idiotem a směrem k britskému pilotovi ukázal prostředníček.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Verstappen si z prostředníčku směrem na Hamiltona nic nedělá | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Max Verstappen (3./8.)

V patnácté zatáčce projel Verstappen kolem Hamiltona, ovšem sedminásobný mistr světa Verstappena předjel zpět v poslední zatáčce. Oba hlavní rivalové této sezony pak závodili na celé cílové rovince a také v první zatáčce. Hamilton se však nechtěl nechat předjet a držel pozici. Verstappen byl chováním Hamiltona rozladěn a nazval ho idiotem. Následoval také všeříkající prostředník.

„Všichni se snažíme odjet nějaká měřená kola, takže úplně nechápu, co se tam vlastně stalo. Kvalifikační simulace nebyly úplně zlé, větší problém byl s provozem na trati. Na měkké směsi jsem kolo nemohl pořádně odjet.

Trať je tu docela hrbolatá a najít správný kompromis při nastavování vozu není úplně snadné. Jsou tu ale pozitiva, ze kterých můžeme čerpat a na která můžeme přes noc navázat,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (7./1.)

Mexický závodník se v Austinu těší velké divácké podpoře. Odměnil se za to prvním místem v odpoledním tréninku.

„Mercedes je tu očividně velice silný, uvidíme, jak se mu bude dařit v době, kdy to bude opravdu důležité. Abychom ale mohli bojovat o pole position, potřebovali bychom zrychlit ještě o pár desetin. Musíme společně s inženýry pořádně máknout. Máme co dělat zejména po stránce závodní rychlosti. Také by bylo vhodné zlepšit životnost pneumatik. Celkově to ale byl pozitivní pátek,“ prohlásil Pérez. 

Diskuze (8) Další článek: Vrátili jsme na F1sport staré diskuse
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30