Verstappen si z mokra nic nedělá, zítra všichni začnou od nuly

Red Bull odpoledne stejně jako ostatní týmy za Mercedesem zaostával. Páteční počasí však zakrylo skutečné rozložení sil.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Verstappen si z mokra nic nedělá, zítra všichni začnou od nuly | Foto: Getty Images / Clive Mason

Max Verstappen (6./3.)

Nedostatek odjetých kol na suché vozovce sice není nic příjemného, lídr šampionátu se tím ale nenechal rozhodit.

„Počasí nebyla žádná katastrofa. Mohli jsme alespoň vyzkoušet některé nové věci. Na druhou stranu je samozřejmě pravda, že na mokru nezjistíte, jak si vlastně vedete. Dnes jsme se naučili jen několik základních věcí, o to více se těším na zítřek, kdy má být sucho.

V podstatě začneme od nuly. Všichni ale mají stejné podmínky, nemyslím si, že by dnešek měl nějak zamíchat pořadím,“ nechal se slyšet Verstappen.

Sergio Pérez (10./4.)

Vítěz Grand Prix Singapuru věří, že Red Bull je připraven na jakékoliv vrtochy počasí. Silný by měl být na mokru i na suchu.

„Dnešní počasí nebylo nic hezkého pro fanoušky. Zítra to vypadá výrazně lépe. Neděle ještě není úplně jistá, i ta však může být divácky velmi atraktivní.

Místní okruh je parádní výzvou i na mokru. Je skvělý. Podle mě jde o nejlepší trať na světě. Myslím, že se ve stávajících podmínkách cítíme dobře. Máme jasno o tom, jakým směrem se chceme vydat,“ zůstává Pérez optimistou.

Další článek: Podle Hamiltona se Mercedes na suchu propadne

Témata článku: , , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.