Verstappen si v Číně užíval jízdu po kolejích, bál se jen úlomků | Foto: Getty Images / Lintao Zhang

Foto: Getty Images / Lintao Zhang

Verstappen si v Číně užíval jízdu po kolejích, bál se jen úlomků

Max Verstappen poprvé v kariéře vyhrál Velkou cenu Číny, kde si dnes stylem start-cíl připsal 58. triumf ve formuli 1.

Na startu si udržel první pozici a vedení nikomu nepřepustil ani během dvou restartů, které následovaly po výjezdech safety caru.

„Je to skvělý pocit. Myslím, že celý víkend jsme byli neuvěřitelně rychlí. Je radost jet na každé jedné směsi. Myslím, že i restarty jsme zvládli dobře,“ řekl Verstappen.

Verstappen získal v pátém závodě sezóny letošní čtvrté vítězství a znovu navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí už na 25 bodů.

„Auto jelo v podstatě jako po kolejích a mohl jsem si s ním dělat, co jsem chtěl. Takové víkendy jsou samozřejmě úžasné a je fantastické, čeho jsme tento víkend dosáhli.“

V závěru závodu, který jen kontroloval, se Verstappen obával, aby nenajel na některý z úlomků a nepoškodil si pneumatiku.

„Vždy slyšíte nějaké zvuky. V minulosti se mi to stalo, že jsem krátce před koncem odstoupil. Byly tam nějaké úlomky z vozů a když jsou pneumatiky studené a staré, je velmi snadné na nich udělat defekt. Jen jsem se chtěl ujistit.“

Pérez na stupních vítězů

Letos počtvrté měl tým Red Bull na stupních vítězů oba své piloty. Na rozdíl od Bahrajnu, Saúdské Arábie a Japonska z toho ale nebylo dvojité vítězství, jelikož Sergio Pérez v Šanghaji dojel až třetí za Verstappenem a Landem Norrisem z McLarenu.

„Safety car nám dnes trochu uškodil. Bohužel přišel ve špatnou chvíli a ztratili jsme dvě pozice. Souboj s Charlesem (Leclercem) mi příliš zničil pneumatiky,“ řekl Pérez.

„Dnes jsem chtěl více, ve sprintu to vypadalo slibně, dnes jsme to ale nedokázali využít. Udělali jsme nějaké změny, které nám možná ubraly na výkonnosti.“

Doporučujeme

Články odjinud