Verstappen si od Austinu hodně slibuje

Nová smlouva vlila stále mladičkému Nizozemci entuziasmus do žil. Svému chlebodárci se odměnil slušnými časy ve volných tréniních.
Verstappen si od Austinu hodně slibuje

Max Verstappen (4./2.)

Dvacetiletý dravec se v pátek večer po tréninku vyjadřoval hlavně k prodloužení smlouvy s Red Bullem. Přišlo ale i na samotný průběh pátku.

„Je skvělé, že jsem po náročné sezoně mohl podepsat novou smlouvu a prodloužit tak náš silný vztah. V tým opravdu věřím a tým věří ve mě, spolupracuje se nám skvěle. Je to tým, který mi dal šanci debutovat ve formuli 1. Letos to bylo chvíli jednou dole, jednou nahoře. Cítím se tu ale stále dobře a myslím, že je vidět, že celý tým tvrdě dřel, aby problémy překonal.

Užívám si angažmá v tomto týmu, proto jsem se rozhodl podepsat novou smlouvu. Pokud se dokážeme poučit z průběhu letoška, nevidím důvod, proč bychom pro příští rok nemohli postavit nejlepší auto. Letos jsem se toho hodně naučil, což je pozitivní. Dnes jsme předvedli slušnou rychlost v závodní simulaci i při krátkých výjezdech, takže myslím, že máme na to, abychom tu získali dobrý výsledek,“ věří Verstappen.

Daniel Ricciardo (16./5.)

Pořadí Daniela Ricciarda zejména v prvním tréninku napovídá, že v případě Australana ani zdaleka nešlo o pohodový pátek.

„Nebylo to zrovna snadné. Přilnavost na okruhu byla mnohem horší, než jsme odhadovali. Je tu vlhko, gumy se rychle zahřívají a negenerují dostatečnou přilnavost. Pro zítřek potřebujeme vyzkoušet pár věcí, jsem teď o něco rozumnější. Nastavení nebylo zrovna ideální, ale když to vezmeme v potaz, myslím, že se nedá říct, že bychom byli milion mil za ostatními. Pokud nám to zítra půjde, mohlo by to být slušné. To je náš realistický cíl. Snad nás zítra uvidíte mezi prvními třemi,“ doufá Australan. 

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (3) Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP USA 2017