Verstappen se veze na vítězné vlně. Současný úspěch si musíme užít, říká

Podle Maxe Verstappena je důležité, aby si on a tým Red Bull užili současné úspěchy v letošní sezóně formule 1, ve které míří za svým druhým titulem mistra světa.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Verstappen se veze na vítězné vlně. Současný úspěch si musíme užít, říká | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Pět závodů za sebou už Verstappen nepoznal přemožitele. Naposledy ve Velké ceně Itálie, kde dosud v kariéře F1 ještě nezískal ani stupně vítězů. Vítězstvím navýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí před Charlesem Leclercem na 116 bodů.

Verstappen přitom může obhájit titul mistra světa už v dalším závodě v Singapuru, když navýší svůj náskok o dalších 17 bodů.

Verstappen má na dosah také rekord v počtu vítězství v jedné sezóně. Dosud triumfoval jedenáctkrát, dvě výhry mu chybí k vyrovnání tohoto rekordu, o který se dělí Michael Schumacher (ze sezóny 2004) a Sebastian Vettel (2013).

„Máme úžasnou sezónu, je důležité si to také užít. Myslím, že na různých okruzích jsme měli spoustu různých problémů. Teď se zdá, že auto opravdu funguje na každé trati. A ano, jsme velmi spokojeni,“ řekl Verstappen po vítězství v Itálii.

Letošní cesta za titulem je pro Verstappena mnohem jednoznačnější po infarktovém loňském ročníku, kdy o titul s Lewisem Hamiltonem bojoval až do posledního kola závěrečného závodu v Abú Dhabí.

Verstappen dokázal v posledních závodech vyhrát i přesto, že do některých z nich kvůli penalizacím za nasazení nových komponent pohonné jednotky nestartoval z prvních řad.

Nizozemci jeho současná vítězná vlna připomíná jeho poslední rok v motokárách. Nyní ale Verstappen zažívá jiné pocity.

„V té době je vaším cílem formule 1, takže si samozřejmě užíváte to, čeho dosahujete, zároveň ale také myslíte na to, že do formule 1 zbývá ještě velmi dlouhá cesta,“ říká Verstappen.

„Takže je to trochu jiná vlna nadšení a toho, co cítíte. Ale ten poslední rok v motokárách byl také hezký.“

Pokud by se Verstappenovi podařilo získat titul už v Singapuru, tedy v šestém závodě před koncem sezóny, půjde o nejdřívější zisk titulu od sezóny 2002, kdy byl Michael Schumacher popáté korunován mistrem světa pět závodů před koncem ročníku.

Další článek: Russell: De Vries to měl těžší než já při své premiéře za Mercedes v roce 2020

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00