Verstappen se nenechal porážkou rozhodit, nic prý neznamená

První místo na startu zítřejšího sprintu si vyjel Hamilton, Verstappen skončil druhý. Nic si z toho ale nedělá.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen se nenechal porážkou rozhodit, nic prý neznamená | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen (1. v tréninku, 2. v kvalifikaci)

Zatímco v jediném pátečním tréninku nizozemský pilot rozdrtil konkurenci, ve večerní kvalifikaci se musel spokojit s druhým místem, když na Lewise Hamiltona ztratil 75 tisícin sekundy. Pilot Red Bullu určitě neklesá na mysli a zítra bude útočit na „opravdovou pole position“.

„Je to v podstatě dost zvláštní. Vyjedete na trať, jedete na maximum, ale případné první místo vlastně nic neznamená, nezískáte z toho pocit, že jste vyhráli kvalifikaci. Uvidíme zítra. Myslím, že auto má dobrou závodní formu. Musíme jen vyladit pár potíží, které jsme měli v kvalifikaci. Pořád věřím, že nás čeká povedený závod.

Musíme se především soustředit na sebe. Auto jako takové se ovládalo celkem dobře, jen musíme vychytat nedotáčivost. Při nájezdech do zatáček jsem musel dlouho čekat, než přední gumy chytnou přilnavost. Je to divné, dosud nevím, co bylo příčinou. Zřejmě to ale nebylo kvůli nastavení předního křídla. Jsme blízko čelu, takže se nestalo nic špatného,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (8. v tréninku, 5. v kvalifikaci)

Původně byl Pérez v kvalifikaci čtvrtý, o svůj čas ale kvůli nedodržení traťových limitů přišel, a do sprintu tak odstartuje z pátého místa. Tento neduh se bude snažit ve sprintu vymazat.

„Ano, v patnácté zatáčce jsem byl široký, a tak jsem o čas přišel. Je to škoda, ale pravidla jsou pravidla. V Q3 se auto chovalo znatelně jinak a nedokázal jsem se s tím poprat.

Čtvrté místo by na startu sprintu bylo určitě lepší. Stále je ale o co hrát a bude zajímavé sledovat, co se ve sprintu přihodí. Pokud se nám podaří posunout se vpřed, měli bychom mít pro závod silnou výchozí pozici,“ věří Pérez.

Váš názor Další článek: Do historicky prvního sprintu odstartuje z prvního místa Hamilton