Verstappen se do Austinu těší, okruh totiž nabízí možnosti k předjíždění

Pilot Red Bullu Max Verstappen před Velkou cenou USA doufá, že Okruh Amerik nabídne dobré závodění. Samotná trať v Austinu přitom skýtá několik možností k předjíždění.
Verstappen se do Austinu těší, okruh totiž nabízí možnosti k předjíždění

19letému nizozemskému jezdci se v této fázi sezóny daří. Před závody v Severní Americe vybojoval dvě druhá místa ve velkých cenách v Malajsii a Japonsku. Pro závod v Austinu, kde minulý rok s Toro Rosso skončil čtvrtý, je tak optimistický.

„Okruh Amerik je velmi výjimečný. Je to nová trať se spoustou zatáček ze staré školy,“ řekl Verstappen, který si rovněž pochvaluje široké a vyasfaltované únikové zóny.

„Pro řízení je to opravdu cool. První zatáčka díky svému obrovskému poloměru nabízí spoustu příležitostí k předjíždění. Celý první sektor je pak složen z esíček, je to trochu jako na Silverstonu nebo Suzuce. Pro závodění je to vážně zábavný okruh.“

Verstappen se však netěší jen na trať, ale také na to, až se půjde podívat do samotného Austinu.

„V loňském roce jsem si Austin prošel a opravdu se mi tam líbilo. Celkově miluji Ameriku, lidé jsou velmi přátelští a vždy se tam cítím uvolněně. Mají tam tak dobré burgery a maso! Budu zřejmě muset být trochu opatrný a sledovat svou váhu, protože v Austinu se můžete opravdu dobře najíst. Jsem si jistý, že si najdu čas na nějaký pěkný steak.“

Nizozemci v současné chvíli patří páté místo v průběžném pořadí, o které se dělí se Sebastianem Vettelem. Na čtvrtého Kimiho Räikkönena přitom čtyři závody před koncem sezóny oba ztrácí pouhých pět bodů.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (13) Další článek: Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen