Verstappen se do Austinu těší, okruh totiž nabízí možnosti k předjíždění

Pilot Red Bullu Max Verstappen před Velkou cenou USA doufá, že Okruh Amerik nabídne dobré závodění. Samotná trať v Austinu přitom skýtá několik možností k předjíždění.
Verstappen se do Austinu těší, okruh totiž nabízí možnosti k předjíždění

19letému nizozemskému jezdci se v této fázi sezóny daří. Před závody v Severní Americe vybojoval dvě druhá místa ve velkých cenách v Malajsii a Japonsku. Pro závod v Austinu, kde minulý rok s Toro Rosso skončil čtvrtý, je tak optimistický.

„Okruh Amerik je velmi výjimečný. Je to nová trať se spoustou zatáček ze staré školy,“ řekl Verstappen, který si rovněž pochvaluje široké a vyasfaltované únikové zóny.

„Pro řízení je to opravdu cool. První zatáčka díky svému obrovskému poloměru nabízí spoustu příležitostí k předjíždění. Celý první sektor je pak složen z esíček, je to trochu jako na Silverstonu nebo Suzuce. Pro závodění je to vážně zábavný okruh.“

Verstappen se však netěší jen na trať, ale také na to, až se půjde podívat do samotného Austinu.

„V loňském roce jsem si Austin prošel a opravdu se mi tam líbilo. Celkově miluji Ameriku, lidé jsou velmi přátelští a vždy se tam cítím uvolněně. Mají tam tak dobré burgery a maso! Budu zřejmě muset být trochu opatrný a sledovat svou váhu, protože v Austinu se můžete opravdu dobře najíst. Jsem si jistý, že si najdu čas na nějaký pěkný steak.“

Nizozemci v současné chvíli patří páté místo v průběžném pořadí, o které se dělí se Sebastianem Vettelem. Na čtvrtého Kimiho Räikkönena přitom čtyři závody před koncem sezóny oba ztrácí pouhých pět bodů.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00