Verstappen se časem uklidní, věří Vettel

Max Verstappen za sebou docela agresivní obranou udržel Räikkönena, kterému se jeho počínání moc nelíbilo. Podle Vettela se to ale časem změní.
Verstappen se časem uklidní, věří Vettel

Verstappen za sebou v Maďarsku dokázal udržet Räikkönena, i když mu k tomu pomohla charakteristika okruhu a současné nedostatky vozů F1. V první části závodu byla mezi oběma situace opačná.

Podle Räikkönenova týmového kolegy se ale jezdec Red Bullu v budoucnu „uklidní“.  

„Myslím, že Maxovou silnou stránkou je, že je velmi agresivní. Nejspíše někdy překročí hranici,“ uvedl Vettel, kterého cituje Motorsport.com.

„Myslím, že se uklidní, dejte mu trochu času. Ale je to samozřejmě také jedna z jeho silných stránek. I když bojovat s ním, když je v předu a nechová se férově, není tak skvělé.“

„Kimi je jedním z nejférovějších jezdců, ale někdy se takové věci stávají. Závod je dlouhý a sezóna jed dlouhá. Jsem si jist, že se znovu potkají.“

Vettel je ale proti tomu, aby se za incidenty na trati rozdávalo mnoho trestů. „Jsem proti celé té politice trestů a složitých pravidel. Myslím, že je to hloupost. Lidé se nám pak smějí. Musíme na tom zapracovat.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamilton i po závodě řešil žlutou vlajku z kvalifikace

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00