Verstappen reaguje na Rosberga: Je to nový Jacques Villeneuve

Max Verstappen poměrně tvrdě reagoval na komentáře Nica Rosberga, který rád hodnotí jezdce na svém Youtube kanále.
Verstappen reaguje na Rosberga: Je to nový Jacques Villeneuve

Jacques Villeneuve se v posledních letech stal glosátorem formule 1. Média jeho výroky, které mnohdy nejsou zcela „politicky korektní“, milují. Podobně se nám začíná profilovat Nico Rosberg, který v průběhu víkendů uveřejňuje své názory na Youtube. 

Po Spa mluvil Rosberg také o Verstappenovi, který měl v první zatáčce kontakt s Kimim Räikkönenem a musel na téměř domácí trati skončit. Nikoliv však hned. Jel ještě pár desítek metrů do Eau Rouge.

„Verstappen se tak trochu vrátil ke svému starému já,“ řekl Rosberg. „Byl prostě příliš agresivní, opravdu příliš agresivní. Nerozumím tomu, jak mohl jen tak v klidu jet naplno, i když je auto bylo rozbité. Má koule z oceli, ale tohle nedávalo moc smysl.“

Hamiltona Rosbergovy názory nezajímají

Hamiltona Rosbergovy názory nezajímají

Verstappena prý Rosbergova slova nezajímají. „Nemám moc velký zájem o to, co říká na svém kanálu,“ řekl Verstappen v rozhovoru pro nizozemské noviny De Telegraaf. 

„Myslím, že je to nový Jacques Villeneuve. Možná chce přilákat publikum, nebo něco takového. Letos mě nazval narcistou. To bylo velmi extrémní.“

Nico Rosberg v roce 2016 získal titul mistra světa a o pár dní později oznámil odchod z F1. 

„Nemá žádné charisma, takže se nikam nedostane. Nevím, co je jeho účelem, zda je to pozornost. Často je to také o penězích, ale pak měl závodit a mohl vydělat mnohem více peněz než svým kanálem na YouTube.“

Z Vettela se v Belgii stal Barrichello, říká Rosberg

Z Vettela se v Belgii stal Barrichello, říká Rosberg

Foto: Getty Image / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Verstappen o špatných startech: Víme, v čem je problém. Já to nejsem
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00