Verstappen: Prvních šest závodů jsem po**al

První třetina sezony Maxi Verstappenovi příliš nevyšla. Po Monaku však díky změně v přístupu nastal velký nárůst formy. Inspirací mu byl otec.
Verstappen: Prvních šest závodů jsem po**al

V každém z prvních šesti závodních víkendů sezony 2018 se pilot Red Bullu dostal do problémů. Ty kulminovaly ve třetím tréninku v Monaku, kde Verstappen boural a de facto se vyloučil z kvalifikace. Pole position získal kolega Ricciardo a o den později zvítězil.

Následovalo výrazné zlepšení a devět umístění na stupních vítězů, z toho dvě vítězství v Rakousku a Mexiku. Díky tomu může v posledním závodě sezony bojovat o celkové třetí místo v šampionátu.

„Tento rok jsem prvních šest závodů prakticky po**al. Poté jsme odvedli o hodně lepší práci. Nejde ani tak o změnu stylu. Jsem to pořád já, vždycky pojedu naplno. Bylo to vidět i v Mexiku, jel jsem tam na vítězství, druhé místo mi nestačilo.

Ze začátku ročníku jsem prostě chtěl až moc. Snažil jsem se dosáhnout na víc, než nám tehdejší technika umožňovala. Někdy mi táta říkal, že i když jedu pomalu, pořád je to dostatečně rychlé. Snažil jsem si vzít tu radu k srdci po závodě v Monaku. Zdá se, že mě to zrychlilo a začal jsem se vyhýbat chybám,“ prohlásil Verstappen.

Jednadvacetiletý závodník, který po obrovské smůle přišel o vítězství v GP Brazílie, má pro svého otce, bývalého závodníka Jose Verstappena, jen slova obdivu:

„Je to jediný člověk, který o mně ví všechno. Hodně toho sdílíme a vždy je dobré mít sebereflexi. Vždy se můžete zlepšovat. Každý může. Občas nastávají kritické situace, jako třeba na začátku tohoto roku. Pak je potřeba si o nich promluvit.

Nedávalo by smysl, kdybych byl paličatý a pokoušel se problémy vyřešit sám. V takových chvílích se zkrátka vracíte k osobě, která vás zná opravdu dobře.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Díky Vettelovi už víme, kolik stojí váha