Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

Max Verstappen obsadil v kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Velké Británie čtvrté místo. Pilot Red Bullu si ale myslí, že nebýt problémů s turbem, mohl bojovat i o pole position.
Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

Ačkoliv v trénincích byl z dvojice Red Bullů rychlejší jeho kolega Pierre Gasly, kvalifikační souboj znovu vyzněl lépe pro Verstappena.

Ve třetí části kvalifikace zaostal za nejrychlejším Valtterim Bottasem o dvě desetiny sekundy, a to i přesto, že jeho turbo reagovalo se zpožděním.

„Svým způsobem jsem velmi šťastný, protože před kvalifikací jsem nebyl spokojen. Celý víkend jsem se potýkal s vyvážením vozu. Když tady v těchto rychlých zatáčkách nemáte správné vyvážení, ztrácíte v čase na kolo. V kvalifikaci jsme to zlepšili a vůz byl skvělý,“ řekl Verstappen pro MBC.

„Myslím, že jsme měli velmi dobré nastavení, celý den ale turbo reagovalo opožděně, takže v pomalých zatáčkách neustále motor neodpovídal. Je to hořkosladké, jelikož tyto problémy mě rozhodně stály jeden a půl až dvě desetiny, mohl jsem bojovat o pole position,“ dodává.

Gasly vyrovnal své maximum

Gasly odstartuje do závodu z páté pozice, čímž vyrovnal své kvalifikační výkony z Monaka a Kanady.

„Myslím, že jsme tento víkend udělali velký krok vpřed a bylo důležité získat dobrou kvalifikační pozici. Volný trénink byl opravdu dobrý, po celý víkend dobře pracujeme a do kvalifikace jsem nastupoval v dobré pozici,“ řekl Gasly.

„Moje kolo v Q3 nebylo ideální, ale můžeme být spokojeni s pátou pozicí a startem na střední sadě pneumatik. Celý víkend je skutečně pozitivní a je to mnohem lepší, teď se musíme zaměřit na zítřek. Naše závodní rychlost byla v pátek dobrá a myslím, že máme dobrý vůz.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Bottas na Silverstonu dobyl Hamiltonovu půdu

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10