Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

Max Verstappen obsadil v kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Velké Británie čtvrté místo. Pilot Red Bullu si ale myslí, že nebýt problémů s turbem, mohl bojovat i o pole position.
Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

Ačkoliv v trénincích byl z dvojice Red Bullů rychlejší jeho kolega Pierre Gasly, kvalifikační souboj znovu vyzněl lépe pro Verstappena.

Ve třetí části kvalifikace zaostal za nejrychlejším Valtterim Bottasem o dvě desetiny sekundy, a to i přesto, že jeho turbo reagovalo se zpožděním.

„Svým způsobem jsem velmi šťastný, protože před kvalifikací jsem nebyl spokojen. Celý víkend jsem se potýkal s vyvážením vozu. Když tady v těchto rychlých zatáčkách nemáte správné vyvážení, ztrácíte v čase na kolo. V kvalifikaci jsme to zlepšili a vůz byl skvělý,“ řekl Verstappen pro MBC.

„Myslím, že jsme měli velmi dobré nastavení, celý den ale turbo reagovalo opožděně, takže v pomalých zatáčkách neustále motor neodpovídal. Je to hořkosladké, jelikož tyto problémy mě rozhodně stály jeden a půl až dvě desetiny, mohl jsem bojovat o pole position,“ dodává.

Gasly vyrovnal své maximum

Gasly odstartuje do závodu z páté pozice, čímž vyrovnal své kvalifikační výkony z Monaka a Kanady.

„Myslím, že jsme tento víkend udělali velký krok vpřed a bylo důležité získat dobrou kvalifikační pozici. Volný trénink byl opravdu dobrý, po celý víkend dobře pracujeme a do kvalifikace jsem nastupoval v dobré pozici,“ řekl Gasly.

„Moje kolo v Q3 nebylo ideální, ale můžeme být spokojeni s pátou pozicí a startem na střední sadě pneumatik. Celý víkend je skutečně pozitivní a je to mnohem lepší, teď se musíme zaměřit na zítřek. Naše závodní rychlost byla v pátek dobrá a myslím, že máme dobrý vůz.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Bottas na Silverstonu dobyl Hamiltonovu půdu

22. července | Bývalý poradce Ricciarda od něj chce 10 milionů liber jako podíl ze mzdy a dalších smluvních prvků. Australan se bude u soudu bránit. odkaz
20. července | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10