Verstappen: Problémy s motorem v Q2 zničily můj kvalifikační rytmus

Maxe Verstappena z Red Bullu v kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna formule 1 v Imole potkaly problémy, když podle všeho selhala zapalovací svíčka v motoru jeho vozu. Ačkoliv nakonec obsadil třetí místo, problém měl podle něj vliv na kvalifikační výkon.
Verstappen: Problémy s motorem v Q2 zničily můj kvalifikační rytmus | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Během prvního pokusu na střední sadě v prostřední části kvalifikace Verstappen hlásil týmu ztrátu výkonu vozu. Mechanici začali pracovat na opravě a Verstappen stihl před koncem zajet rychlé kolo a na střední sadě postoupit do Q3. V té ale nestačil na oba jezdce Mercedesu a se ztrátou půl sekundy obsadil třetí místo.

Podle Red Bullu byla ztráta výkonu způsobena selháním zapalovací svíčky. Verstappen si myslí, že problém v Q2 měl vliv na jeho výkon v Q3.

„Musela jít dolů kapota, mechanici ale při opravě mého vozu odvedli velmi dobrou práci. Trochu to ale zničilo mou kvalifikaci, protože jsem musel vyjet na střední sadě a pokusit se zajet to kolo,“ řekl Verstappen.

„Při prvním pokusu v Q3 byly pneumatiky příliš chladné, protože jsem byl uprostřed skupiny vozů. Nikdy jsem se nedostal do správného rytmu, kde víte, že tam je ještě nějaký čas a můžete tlačit více.

„I v posledním kole v Q3 jsem si říkal, že jsme si mohli vést lépe, kdybychom měli klidnější kvalifikaci. Když vás to ale potká v Q2 a musíte se také kvalifikovat na jiných pneumatikách, není to skvělé. Samozřejmě jsem nečekal, že bychom je (Mercedes) porazili v kvalifikaci, chtěl jsem být ale blíž a udělat to trochu zajímavější.“

Závodní simulace v tréninku vypadaly pro Red Bull dobře, problémem však podle Verstappena bude trať, kde je těžké předjíždět.

„Dlouhé jízdy byly dobré, snad to tedy zítra bude podobné. Doufejme, že z pohledu maximální rychlosti jsme na tom dobře. Nemyslím ale, že předjíždění bude jednoduché, ale uvidíme, co se dá dělat.“

Albon ve třetí řadě

Z šestého místa odstartuje druhý pilot týmu Alexander Albon, který se ztrátou necelé sekundy skončil za jezdci Mercedesu, Verstappenem, Pierrem Gaslym a Danielem Ricciardem.

První Albonův pokus v Q3 přitom sportovní komisaři smazali, protože thajský pilot získal výhodu vyjetím všemi čtyřmi koly mimo trať.

„Bylo to velmi vyrovnané a jen jedna desetina by mě posunula na čtvrté místo. Celkově to nebyla špatná kvalifikace a ze šestého místa můžeme mít dobrý závod,“ řekl Albon.

„V prvním pokusu v Q3 jsem porušil limity tratě, takže ten byl smazaný. V posledním pokusu v Q3 je to vždy risk nebo zisk. Kdybych už měl jistý čas, tak bych asi riskoval a tlačil více.“

Další článek: Bottas v Imole získal 15. pole position, Hamilton očekává nudný závod

22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!