Verstappen poslal fanouškům vzkaz kvůli obrubníkům

Obrubníky jsou jedním z hlavních témat víkendu v Rakousku. Několik jezdců si poškodilo vůz. V posledním tréninku havaroval Rosberg, v kvalifikaci Kvjat a předčasně skončil také Pérez.
Verstappen poslal fanouškům vzkaz kvůli obrubníkům

Max Verstappen kritizoval obrubníky už v na briefingu jezdců, ale byl osamocen. Z druhé strany – na sociálních sítích a od fanoušků se ozývají dva argumenty. Tím prvním je, že pokud jezdcům obrubníky vadí, mají se jim vyhnout. Druhý pak přirovnává obrubníky ke zdi. Verstappen oba argumenty odmítá.

„Snadněji se to řekne, než udělá,“ vzkázal fanouškům Verstappen. „Možná bychom si mohli vyměnit místa. Mohou řídit auto a pak uvidíme, co si o tom myslí.“

Problematická je zejména zatáčka 8, ale také 5. a 6.

Verstappen zmínil, že se musí ozvat také ostatní jezdci. Na briefingu v pátek byl prý s názorem osamocen. Současně dodal, že vloni byly obrubníky bez problémů.

Také přirovnání ke zdi Verstappen odmítá. Nevadí mu prý ani tak obrubníky tohoto typu v tréninku a v kvalifikaci. Horší je situace v závodě.

„Pokud máte na městském okruhu zeď a bojujete bok po boku, tak druhý vůz si toho je vědom. Ví, že když natlačí druhé auto do zdi, pak nabourá také. Ale obrubníky nejsou tak vizuální. Můžete přes ně přejet, takže je to ještě horší.“

Foto: Red Bull Content Pool

Další článek: Komisaři trestali, Hülkenberg si druhé místo udržel

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10